do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny na mieszkanie z dopłatą (aktualizacja)

Szukasz pieniędzy na własne mieszkanie? Sprawdź kredyt mieszkaniowy z dopłatą dla wszystkich, w tym młodych małżeństw. Tanie kredyty, niskie raty, błyskawiczne przelanie pieniędzy. Najlepsze kredyty mieszkaniowe z dopłatą bez ukrytych kosztów.

W 2014 roku wprowadzono dopłatę dla młodych

Dopłata dla młodych jest programem dla osób, które potrzebuję kredytu na mieszkanie, ale na lepszych warunkach. Nie zarabiają zbyt wiele, ale dążą do wyprowadzenia się od rodziców i chcą mieszkać na swoim. Własny dom jest podstawową potrzebą każdego człowieka.

Założenia programu

Mieszkanie dla Młodych jest programem mającym pewne założenia – trzeba je spełnić, aby cieszyć się własnym lokum. Osoby młode mogą pobrać kredyt, ale pod pewnymi warunkami: maksymalny wiek kredytobiorcy powinien wynosić nie więcej niż 35 lat. Mieszkanie należy kupić na rynku pierwotnym, czyli musi to być mieszkanie nowe, a nie z drugiej ręki. Powierzchnia mieszkania nie może być większa niż 75 metrów. Dodatek dostaje się do 50 metrów. Singiel dostanie dopłatę do 10 procent kwoty, jaką uiszczono za nieruchomość. Rodzina z dzieckiem może liczyć na 15 procent.

Dodatkowe pięć procent zyskuje się, gdy ma się co najmniej troje dzieci. Czteroosobowa rodzina mająca łączny dochód 5,5 tysięcy złotych miesięcznie może pożyczyć blisko 550 000 złotych. Jest to kwota wystarczająca na zakup mieszkania, jednak kredyt ten nie zostanie dofinansowany z programu Mieszkanie dla Młodych. Kredytobiorcy muszą mieć wkład własny, tylko posiadając taki wkład mogą liczyć na pomoc z programu. Małe, niezbyt obszerne, ale własne i niedrogie mieszkanie jest pewnym luksusem.

Podsumowując, kredyt mieszkaniowy z dopłatą nie jest nowością na polskim rynku. Dzięki niemu wiele osób może zaciągnąć kredyt i zamieszkać we własnym mieszkaniu.

Kredyt hipoteczny z dopłatą

Kredyt hipoteczny z dopłatą – sposób na mniejsze raty i korzystne profity. Możliwość otrzymania nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych po spełnieniu kilku dodatkowych wymagań. Duża dostępność dopłat dla wszystkich zainteresowanych.

Kredyt hipoteczny nierzadko stanowi zobowiązanie na całe życie. Uzyskanie go wiąże się z długą i dość żmudną procedurą weryfikacji kredytowej. Prawo bankowe złagodniało już w pewnym stopniu, bo teraz pozwala na to, by współkredytobiorcami były nawet osoby dla siebie, z punktu widzenia prawa, obce. Jednak nadal kredyt hipoteczny w obiegowej opinii wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i trudnościami. Chcąc wspomóc ludzi, którzy marzą o własnym lokum oraz by walczyć z tym stereotypem powstały programy, które po spełnieniu określonych warunków pozwalają na uzyskanie konkretnych dopłat do kredytu hipotecznego.

Pierwszym rodzajem dopłaty o jaki możemy się starać jest ta związana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Banki decydują się na współpracę z NFOŚiGW bo jest to opłacalne zarówno z punktu widzenia kredytodawcy, jak i kredytobiorcy.

Aby otrzymać dopłatę do kredytu hipotecznego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej należy, poza zwyczajową procedurą kredytową podjąć jedynie kilka dodatkowych kroków. Otrzymanie dotacji z NFOŚiGW bowiem oraz jej całkowita wysokość uzależniona jest od wskaźnika odzyskiwania energii użytkowej, czyli od stopnia w jakim dom lub mieszkanie są ekologiczne i oszczędnie gospodarują energią cieplną. Maksymalna kwota dopłaty wynieść może nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych. Kredyt hipoteczny z dopłatą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można przeznaczyć na zakup domu lub mieszkania oraz na wszelkie tzw. koszty kwalifikowane, czyli koszty, które kredytobiorca musi ponieść żeby kwalifikować się do wytycznych programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Drugą formą dopłaty możliwą do otrzymania przy staraniach o kredyt hipoteczny jest skorzystanie z rządowego programu pomocy, obecnie funkcjonującego pod nazwą Mieszkanie dla Młodych. Program ten przygotowany jest dla osób, które nie ukończyły trzydziestego piątego roku życia, zarówno dla małżeństw, singli, jak i osób, które pozostają ze sobą w nieformalnym związku, również dla wychowujących w ten sposób dzieci. W ramach tej dopłaty do kredytu hipotecznego osoby, które starają się o dopłatę z programu MdM mogą liczyć na dziesięć procent dopłaty do wartości nieruchomości (warto nadmienić, że nieruchomość musi pochodzić z rynku pierwotnego, a jej cena nie może przekraczać średniej ceny nieruchomości w danej gminie), a osoby, które wychowują minimum jedno dziecko an piętnaście procent dopłaty (dwadzieścia jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu mieszkania urodzi się co najmniej trzecie dziecko). Choć programy dopłat wymagają od kredytobiorców większego wysiłku są rzeczą jak najbardziej godną rozważenia, bo dopłaty potrafią znacznie ułatwić zakup mieszkania i późniejszą spłatę rat kredytu hipotecznego.

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek W
5 miesięcy temu

witam. Szukam taniego kredytu hipotecznego na dobrych warunkach. Niestety dla banku nie mam dostatecznej zdolności kredytowej. a potrzebuje pożyczyć 300 000 zl. Prosze o przesłanie na e-maila jakiejś propozycji. Pozdrawiam