do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny na mieszkanie z dopłatą (aktualizacja)

Szukasz pieniędzy na własne mieszkanie? Sprawdź kredyt mieszkaniowy z dopłatą dla wszystkich, w tym młodych małżeństw. Tanie kredyty, niskie raty, błyskawiczne przelanie pieniędzy. Najlepsze kredyty mieszkaniowe z dopłatą bez ukrytych kosztów.

W 2014 roku wprowadzono dopłatę dla młodych

Dopłata dla młodych jest programem dla osób, które potrzebuję kredytu na mieszkanie, ale na lepszych warunkach. Nie zarabiają zbyt wiele, ale dążą do wyprowadzenia się od rodziców i chcą mieszkać na swoim. Własny dom jest podstawową potrzebą każdego człowieka.

Założenia programu

Mieszkanie dla Młodych jest programem mającym pewne założenia – trzeba je spełnić, aby cieszyć się własnym lokum. Osoby młode mogą pobrać kredyt, ale pod pewnymi warunkami: maksymalny wiek kredytobiorcy powinien wynosić nie więcej niż 35 lat. Mieszkanie należy kupić na rynku pierwotnym, czyli musi to być mieszkanie nowe, a nie z drugiej ręki. Powierzchnia mieszkania nie może być większa niż 75 metrów. Dodatek dostaje się do 50 metrów. Singiel dostanie dopłatę do 10 procent kwoty, jaką uiszczono za nieruchomość. Rodzina z dzieckiem może liczyć na 15 procent.

Dodatkowe pięć procent zyskuje się, gdy ma się co najmniej troje dzieci. Czteroosobowa rodzina mająca łączny dochód 5,5 tysięcy złotych miesięcznie może pożyczyć blisko 550 000 złotych. Jest to kwota wystarczająca na zakup mieszkania, jednak kredyt ten nie zostanie dofinansowany z programu Mieszkanie dla Młodych. Kredytobiorcy muszą mieć wkład własny, tylko posiadając taki wkład mogą liczyć na pomoc z programu. Małe, niezbyt obszerne, ale własne i niedrogie mieszkanie jest pewnym luksusem.

Podsumowując, kredyt mieszkaniowy z dopłatą nie jest nowością na polskim rynku. Dzięki niemu wiele osób może zaciągnąć kredyt i zamieszkać we własnym mieszkaniu.

Kredyt hipoteczny z dopłatą

Kredyt hipoteczny z dopłatą – sposób na mniejsze raty i korzystne profity. Możliwość otrzymania nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych po spełnieniu kilku dodatkowych wymagań. Duża dostępność dopłat dla wszystkich zainteresowanych.

Kredyt hipoteczny nierzadko stanowi zobowiązanie na całe życie. Uzyskanie go wiąże się z długą i dość żmudną procedurą weryfikacji kredytowej. Prawo bankowe złagodniało już w pewnym stopniu, bo teraz pozwala na to, by współkredytobiorcami były nawet osoby dla siebie, z punktu widzenia prawa, obce. Jednak nadal kredyt hipoteczny w obiegowej opinii wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i trudnościami. Chcąc wspomóc ludzi, którzy marzą o własnym lokum oraz by walczyć z tym stereotypem powstały programy, które po spełnieniu określonych warunków pozwalają na uzyskanie konkretnych dopłat do kredytu hipotecznego.

Pierwszym rodzajem dopłaty o jaki możemy się starać jest ta związana z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Banki decydują się na współpracę z NFOŚiGW bo jest to opłacalne zarówno z punktu widzenia kredytodawcy, jak i kredytobiorcy.

Aby otrzymać dopłatę do kredytu hipotecznego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej należy, poza zwyczajową procedurą kredytową podjąć jedynie kilka dodatkowych kroków. Otrzymanie dotacji z NFOŚiGW bowiem oraz jej całkowita wysokość uzależniona jest od wskaźnika odzyskiwania energii użytkowej, czyli od stopnia w jakim dom lub mieszkanie są ekologiczne i oszczędnie gospodarują energią cieplną. Maksymalna kwota dopłaty wynieść może nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych. Kredyt hipoteczny z dopłatą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można przeznaczyć na zakup domu lub mieszkania oraz na wszelkie tzw. koszty kwalifikowane, czyli koszty, które kredytobiorca musi ponieść żeby kwalifikować się do wytycznych programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Drugą formą dopłaty możliwą do otrzymania przy staraniach o kredyt hipoteczny jest skorzystanie z rządowego programu pomocy, obecnie funkcjonującego pod nazwą Mieszkanie dla Młodych. Program ten przygotowany jest dla osób, które nie ukończyły trzydziestego piątego roku życia, zarówno dla małżeństw, singli, jak i osób, które pozostają ze sobą w nieformalnym związku, również dla wychowujących w ten sposób dzieci. W ramach tej dopłaty do kredytu hipotecznego osoby, które starają się o dopłatę z programu MdM mogą liczyć na dziesięć procent dopłaty do wartości nieruchomości (warto nadmienić, że nieruchomość musi pochodzić z rynku pierwotnego, a jej cena nie może przekraczać średniej ceny nieruchomości w danej gminie), a osoby, które wychowują minimum jedno dziecko an piętnaście procent dopłaty (dwadzieścia jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu mieszkania urodzi się co najmniej trzecie dziecko). Choć programy dopłat wymagają od kredytobiorców większego wysiłku są rzeczą jak najbardziej godną rozważenia, bo dopłaty potrafią znacznie ułatwić zakup mieszkania i późniejszą spłatę rat kredytu hipotecznego.

0 0 votes
Article Rating
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daria
1 rok temu

Ja tez szukałam kredytu hipotecznego i to z dopłatą, dodatkową gotówką. I teraz wiem, ze najlepiej skorzystać z porównywarki kredytowo pożyczkowej i sprawdzić jaka firma ma najkorzystniejsze oprocentowanie. A wy jak uważanie?

Tomek W
1 rok temu

witam. Szukam taniego kredytu hipotecznego na dobrych warunkach. Niestety dla banku nie mam dostatecznej zdolności kredytowej. a potrzebuje pożyczyć 300 000 zl. Prosze o przesłanie na e-maila jakiejś propozycji. Pozdrawiam

Ważne informacje O serwisie Serwis funkcjonuje na podstawie Regulaminu. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności. Używamy Cookies i podobnych technologii. Ważne Administrator nie świadczy usług finansowych i nie jest kredytodawcą, pośrednikiem finansowym lub pośrednikiem kredytowym w rozumieniu Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715). Administrator prowadząc niniejszy Serwisu nie dokonuje czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem lub zawieraniem umowy o kredyt konsumencki (pożyczkę) oraz nie uzyskuje z tego tytułu oraz z tytułu prowadzenia ninijeszego Serwisu jakichkolwiek korzyści majątkowych bezpośrednio od jego Użytkowników.

Treści Wszelkie Treści, dane i informacje zawarte w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny a także nie są rekomendacją, usługą doradztwa i pośrednictwa finansowego, inwestycyjnego, prawnego itp. Treści zostały zamieszczone przez Administratora lub podmioty trzecie jedynie w celach publikacji subiektywnych, luźnych i niezobowiązujących poglądów i analiz ich autorów. Administrator nie gwarantuje ich rzetelności, aktualności i zgodności z prawdą i nie bierze odpowiedzialności za ich wykorzystanie. Użytkownik ponosi wyłączne ryzyko wykorzystania Treści, danych i informacji zawartych w Serwisie i w związku z tym powinien dokonać ich samodzielnej weryfikacji.

Weryfikacja zdolności kredytowej Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Przed zawarciem umowy firmy pożyczkowe mają obowiązek dokonać weryfikacji zdolności kredytowej konsumentów i oceny ryzyka kredytowego na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy. Konsument ma obowiązek przedstawienia, na żądanie kredytodawcy, dokumentów i informacji niezbędnych do dokonania oceny ryzyka kredytowego. Jeżeli kredytodawcą jest bank, ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest przy uwzględnieniu art. 70 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe. W związku z powyższym wszelkie sformułowania użyte w Serwisie, które sugerują, że taka weryfikacja nie istnieje mogą wynikać jedynie z braku aktualności lub rzetelności Treści, w której zostały zamieszczone.

Pożyczaj odpowiedzialnie Pożyczaj w ostateczności na cele, które są niezbędne do życia. Upewnij się, że kwota rat nie będzie dla Ciebie zbyt wysoka i że pożyczkę spłacisz terminowo. Nie pożyczaj gdy nie masz pracy i stałego dochodu. Nie spłacaj pożyczek innymi pożyczkami.

Uwaga! Przed zaciągnięciem pożyczki sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej, umowę oraz warunki pożyczki a przede wszystkim: - całkowity koszt pożyczki, - wysokości oprocentowania, - wysokość prowizji za udzielenie pożyczki i wysokość opłat administracyjnych, przygotowawczych, ubezpieczeń itp., - procedurę na wypadek braku lub nieterminowej spłaty pożyczki w tym wysokość opłat windykacyjnych, za monity, upomnienia, wezwania a także wysokość odsetek karnych, - możliwość, warunki i koszt przedłużenie okresu spłaty pożyczki.

Uwaga! Skutkiem braku lub nieterminowej spłaty pożyczki może być przede wszystkim: - wpisanie do rejestru dłużników i brak możliwości zaciągania kolejnych pożyczek, - zlecenie odzyskania wierzytelności lub sprzedaż jej firmie windykacyjnej, - postępowanie sądowe lub komornicze, - naliczenie dodatkowych kosztów takich jak odsetki karne, opłaty za monity, upomnienia, wezwania, ponaglenia i inne koszty windykacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Regulamin Serwisu Polityka Prywatności © 2022 ipocentrum.pl