do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny na mieszkanie dla młodych małżeństw

Decyzja o ślubie i wspólnym życiu już podjęta? Czas na kolejną ważną decyzję w życiu każdego małżeństwa – zakup wspólnego mieszkania. Sprawdźcie oferty bankowe kredytów na mieszkanie dla młodych małżeństw i kupcie mieszkanie swoich marzeń! Korzystny kredyt na mieszkanie dla młodych małżeństw, to niekiedy jedyna opcja na usamodzielnienie się. Nie zwlekajcie! Wasze mieszkanie czeka!

Osoby rozpoczynające wspólną drogę życia chcą się usamodzielnić i zakupić wspólne, własne mieszkanie. Banki chętnie ułatwiają to przedsięwzięcie młodym małżeństwom poprzez oferty korzystnych kredytów na mieszkanie. Kredyt na mieszkanie dla młodych małżeństw, to kredyt docelowy, z którego pieniądze mogą być przeznaczone jedynie na zakup nowego mieszkania lub budowę domu przez osoby, które niedawno zawarły związek małżeński i nie przekroczyły 35. roku życia. Niektóre banki oferują wysokość kredytu nawet do 120% wartości nieruchomości, z którego to można opłacić np. koszty wizyty i pracy notariusza. Oprocentowanie takich kredytów jest korzystne, bowiem są to oprocentowania niewielkie, rozpoczynające się już od 4,5%. Banki oferują młodym również możliwość karencji spłaty rat kredytu nawet na jeden rok. Okres spłacanie takiego kredytu może wynosić nawet 40 lat.

Warunki jakie należy spełnić, aby otrzymać kredyt dla młodych

Młodszy z małżonków nie może przekroczyć 35 roku życia. Kupujący mieszkanie nie mogą być właścicielami innej nieruchomości. Nie mogą być również współwłaścicielami nieruchomości, w której w razie zniesienia współwłasności przypadłby mu na własność chociażby jeden lokal mieszkalny. Osoby starające się o kredyt na mieszkanie dla młodych małżeństw nie mogą posiadać również spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Do złożenia wniosku o przyznanie kredytu dla młodych małżeństw konieczna jest zgoda obojga współmałżonków.

Warunki kredytu mieszkaniowo-hipoteczny dla młodych małżeństw

Wkraczając na nową drogę życia będziesz potrzebował środków na wiele wydatków. Zapoznaj się z najlepszymi ofertami banków i wybierz najlepszą propozycję. Kredyt dla młodych małżeństw warunki, pieniądze na zakup domu lub mieszkania, wsparcie finansowe ze strony państwa, atrakcyjne warunki spłaty, dopłaty, dodatkowe pieniądze dla rodziców, przystępne oprocentowanie, spłata rozłożona na długi okres.

Program związany z kredytami dla młodych małżeństw daje wiele możliwości, wśród których najważniejszą jest niewątpliwie zyskanie środków na zakup domu lub mieszkania przy wsparciu finansowym państwa. Aby stać się posiadaczem tego typu produktu finansowego należy spełnić określone warunki, wśród których wymienia się:

 • nie posiadanie do chwili ubiegania się o kredyt mieszkania własnościowego lub domu,
 • wiek młodszego z małżonków nie przekraczający 35 lat,
 • mieszkanie którego zakup jest planowany nie może mieć więcej niż 75 m2, natomiast powierzchnia domu nie może przekraczać 100 m2.

Resort wykonał bardzo duży ukłon w stronę osób, pozostających w związku małżeńskim, które posiadają więcej niż dwójkę dzieci, bez względu na to, czy jest to potomstwo biologiczne, czy też przysposobione. Pomoc dla nich będzie polegała na przyznaniu im dodatkowych funduszy w takim wymiarze, aby określona część kredytu, została jak najwcześniej spłacona. Natomiast każdy, kto zdecyduje się na budowę lub zakup pierwszego lokalu mieszkalnego (może to być zarówno mieszkanie, jak i domek jednorodzinny), otrzyma zwrot pewnej części podatku VAT za zakup materiałów budowlanych. Jak owo dofinansowanie wygląda w praktyce? Otóż każdy, komu przysługują pieniądze z programu, a złoży odpowiedni wniosek, może liczyć na dofinansowanie liczone na zasadzie specjalnego przelicznika, w którym brane są pod uwagę aspekty lokalizacyjne.

Programem pomocowym objęci są każe kredytobiorcy, którzy zaciągnęli zobowiązanie na okres nie krótszy niż 15 lat, jednakże musi ono pokrywać minimum połowę kosztów zakupu. Poszczególne dopłaty dotyczą takich aspektów jak: powierzchnia mieszkania- dotacja do 50 m2, wynosząca mniej niż powierzchnia całości zakupionego lokalu, dofinansowanie wkładu własnego w wymiarze 10 % jego wartości, przeznaczone dla małżeństw bezdzietnych, a także osób samotnych, 15% wsparcia finansowego dla rodziców, co najmniej jednego dziecka. Ponadto osoby, w których życiu w okresie 5 lat od zakupienia mieszkania pojawi się 3 dziecko (biologiczne lub adoptowane) otrzymają dodatkowe fundusze na wcześniejsze uporanie się ze zwróceniem zobowiązania w wysokości 5%.

Jaki kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw

Pomimo ślubu, wciąż pomieszkujecie u rodziców? A może wynajmujecie mieszkanie? Marzycie o własnych czterech kątach, lecz środki, które posiadacie są zbyt niskie na zakup mieszkania? Zdecydujcie się na kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw, jedyne takie rozwiązanie na rynku, które pozwala w kilka chwil, spełniać marzenia i realizować plany.

Kredyt hipoteczny to jedna z najtańszych opcji wśród kredytów na rynku bankowym. Instytucje te, udzielają nam środków, które możemy rozłożyć sobie bardzo odlegle w czasie. Nawet do 35 lat. Kredyt hipoteczny jest kredytem celowym, jego przeznaczeniem jest zakup określonej nieruchomości, która następnie staje się zabezpieczeniem kredytu. W kredycie hipotecznym wymagany jest wkład własny, banki oferują zazwyczaj maksymalnie do 95% wartości nieruchomości.

Zalety kredytów dla młodych małżeństw

Co dwóch kredytobiorców to nie jeden. Łącząc swe dochody, małżeństwo bez wątpienia może liczyć na większą zdolność kredytową, a jaka korzyść za tym idzie – większą kwotę kredytu. Dodatkowo, ze względu na młody wiek kredytobiorców, okres kredytowania jest dużo dłuższy, niż w przypadku osób starszych. Znajdziemy oferty z okresem kredytowania wynoszącym nawet do 35 lat, tak, że bez obaw możemy spłacać co miesięczne raty i cieszyć się mieszkaniem lub domem i jednocześnie nie odczuwać nadwyrężenia budżetu.

Mieszkanie dla młodych

Od 2014-2018r. młode osoby, także młode małżeństwa, mogą liczyć na wsparcie rządowe przy zakupie mieszkania lub domu, w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Państwo dopłaca od 10-15% (Jeśli małżeństwo posiada chociaż jedno dziecko, wtedy procent jest wyższy) wkładu własnego, zwiększając tym samym kwotę, jaką możemy uzyskać od banku w ramach kredytu hipotecznego. Obecnie na rynku polskim bardzo duża banków przyłączyło się do tego programu, więc nie powinniśmy mieć problemów z brakiem dostatecznej ilości ofert.

Wiek i zgoda współmałżonka

Program Mieszkanie dla młodych, przeznaczony jest dla osób poniżej 35 roku życia. W przypadku małżeństwa wystarczy, żeby tylko jedna osoba ze związku miała poniżej 35 lat. Według prawa polskiego osoba będąca aktualnie w związku małżeńskim, w którym posiada wspólnotę majątkową, tj. nie podpisała wraz ze współmałżonkiem intercyzy, nie może wziąć takiego kredytu hipotecznego zupełnie sama. Wymagany jest do tego, jeśli nie wkład, to chociaż zgoda partnera.

Jakie mieszkania?

W ramach programu MdM dofinansowywane są mieszkania o powierzchni nie większej niż 75 m kw lub domy o powierzchni maksymalnie 100 m kw. Nieruchomości te, muszą pochodzić z rynku pierwotnego, a dla małżeństwa, musi być to jedyne i pierwsze mieszkanie, które posiadają. Dodatkowo cena za metr kwadratowy, nie może przekraczać limitu ustalonego dla konkretnych obszarów Polski. Nieruchomość, której właścicielami chcemy zostać musi znajdować się na terenie Polski.

Marzenia są łatwiejsze w realizacji, niż może się wydawać. Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw pomoże w zdobyciu idealnego mieszkania, by w małżeństwie rozpocząć na dobre, wspólne życie wśród własnych czterech ścian.

Atrakcyjne kredyty na mieszkanie dla młodych małżeństw. Wypełnij wniosek i dostań dodatkową gotówkę. Sprawdź co możesz uzyskać z banku na własne cztery kąty. Tani kredyt na mieszkanie dla młodego małżeństwa. Dobre warunki, brak kosztów dodatkowych.

Zakup mieszkania tylko z kredytem mieszkaniowym

Młode małżeństwa potrzebują finansowego wsparcia. Kredyt pozwala im kupić wymarzone mieszkanie. Zazwyczaj jest to niewielkie lokum, mające 40-50 metrów kwadratowych, jednak własne cztery kąty są znaczącym ułatwieniem i pozwalają układać życie młodej parze. Mieszkanie na swoim jest marzeniem każdej pary, a dzięki kredytowi mieszkaniowemu można takie marzenie szybko zrealizować.

Po kredyt mieszkaniowy do banku

Młode małżeństwo powinno monitorować rynek i wybrać najlepszy kredyt dla siebie. Musi liczyć się ze sprawdzeniem zdolności kredytowej, koniecznością wypełnienia formularzy oraz dostarczenia do banku zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach. Gdy młoda para zarabia niewiele, wówczas rodzice żyrują taki kredyt i stają się w ten sposób kredytobiorcami. Niezbędne jest także sporządzenie operatu szacunkowego, czyli wyceny kupowanego na rynku wtórnym mieszkania. Młoda para powinna zgromadzić 30 procent wartości mieszkania, które stanowić będą tak zwany wkład własny wpłacony do banku. Obecnie może liczyć na kredyt w złotówkach, ponieważ kredyty walutowe odeszły już do historii. Podobnie jak kredyty bez wkładu własnego. Młode małżeństwa mogą także skorzystać z programu rządowego Mieszkanie dla Młodych, dzięki czemu pożyczki dla nich są korzystniejsze, ponieważ dofinansowuje je państwo. Dopłaty nie są wysokie, wynoszą bowiem 10 procent wartości mieszkania, jednak jest to wsparcie, na które młoda para może liczyć. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na przykład na urządzenie mieszkania.

Na jak długo można otrzymać kredyt?

Młoda para najczęściej dostaje kredyt na 20-30 lat. Po tym czasie mieszkanie staje się jej własnością. Jeśli lokum ulokowane jest w niedużej miejscowości, wówczas na zakup mieszkania wystarczy mniejsza suma, około 120-150 tysięcy złotych. Mieszkania w budynkach na wsi są jeszcze tańsze. Kredyt musi być ubezpieczony, a polisa jest zawierana z cesją na bank.

Jesteś młody, dopiero zaczynasz swoją karierę zawodową, nie stać Cię jeszcze na zakup własnego mieszkania. Chciałbyś wraz ze swoją rodzina mieć swój własny kąt? Kredyty mieszkaniowe dla młodych małżeństw daje Ci taką szanse. Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 35 roku życia i nie masz na własność żadnej nieruchomości możesz ubiegać się o kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw.

Co musisz wiedzieć?

 • kredyt przeznaczony jest dla osób, które nie ukończyły 35 roku życia
 • osoby, które ubiegają się o kredyt nie mogą posiadać żadnej nieruchomości na własność i nigdy wcześniej nie mogli posiadać
 • nieruchomość musi być z rynku pierwotnego
 • mieszkanie nie może przekraczać 75m2, a dom 100m2
 • kredyt musi być na minimum 50% wartości mieszkania na co najmniej 15 lat

Jeżeli spełniasz wszystkie te warunki to masz dużą szanse na otrzymanie kredytu mieszkaniowego dla młodych małżeństw.

Dobry start

Młode małżeństwa często boją się kredytu, ponieważ obawiają się, że nie będą w stanie spłacać wysokich rat oraz oprocentowanie ich przerośnie. Przy kredycie mieszkaniowym dla młodych małżeństw nie ma takich obaw. Oferta została dostosowana do potrzeb ludzi, którzy dopiero zaczynają swoje samodzielne życie i nie mają zbyt dużych dochodów.

Jak wygląda oferta? Jak rozkładają się koszta, oprocentowanie i marża? Oto co oferują nam banki:

 • PROWIZJA: 0%
 • MARŻA: 1,69%
 • OKRES KREDYTOWANIA: do 30 lat
 • OPROCENTOWANIE: od 4,79% (możliwość oprocentowania stałego lub zmiennego)

Są jeszcze dodatkowe korzyści przy kredycie dla młodych. Jest możliwość uzyskanie dofinansowania na wcześniejszą spłatę kapitału kredytu w wysokości 5%. Możesz również starać się o dofinansowanie wkładu własnego w wysokości nawet 15%. Sam decydujesz, czy Ci się to opłaca. Jeszcze raz warto podkreślić niskie oprocentowanie kredytu, długi okres kredytowania i niskie raty.

Kalkulator kredytu na mieszkanie dla młodych małżeństw

Najlepszy kredyt dla młodego małżeństwa kalkulator online dla każdego bez weryfikacji. Szybko i bezpłatnie wylicz wysokość kosztów zobowiązania. Nie wiesz ile wynosi rata? Oblicz to z kalkulatorem kredytowym. Tanie kredyty dla młodych małżeństw kalkulator internetowy.

Każde młode małżeństwo marzy o swoim własnym mieszkaniu. Wiadomo jednak, że nie każde małżeństwo jest na to stać. Banki nie mają specjalnych programów, które wspomagają młode małżeństwa we wzięciu kredytu. Natomiast istnieją rządowe programy, które pozwalają młodym małżonkom cieszyć się nowym mieszkaniem.

Kredyt przez program rządowy

Program taki zakłada, że z dofinansowania (kredytu na mieszkanie), młode małżeństwa będą mogły skorzystać wówczas, gdy zakupione przez nie mieszkanie, będzie ich pierwszym. Kredyt dotyczy więc rynku pierwotnego. Nie zakłada on możliwości wzięcia kredytu na budowę domu.

Małżeństwo, które zdecyduje się na wzięcie kredytu poprzez taki rządowy program musi spełniać określone warunki. Przede wszystkim oboje nie mogą przekroczyć wieku 35 lat. Maksymalna wielkość mieszkania, które kredytobiorcy chcą zakupić, nie może być większa niż 75 metrów. W każdym regionie kraju, limit ceny finansowanej jest inny. Finansowanie zostanie wypłacone przy udzielaniu kredytu i zostanie potraktowane jak wkład własny.
Podstawowy wysokość wsparcia przy udzielaniu kredytu wynosi dziesięć procent ceny nabywanego mieszkania.

Istnieje coś takiego jak kalkulator kredytu, dzięki któremu jesteśmy w stanie obliczyć, jaką kwotę może przyznać nam bank na kredyt mieszkaniowy. Jeśli nasze zarobki są większe, tym większy kredyt przyzna nam bank. Nie jest wtedy ważne to, czy jesteśmy singlami, czy młodym małżeństwem. Jeśli tylko mamy zdolność kredytową, a nasza sytuacja pozwoli nam na spłatę kredytu hipotecznego (trzeba pamiętać, że jest to kredyt długoterminowy), nie musimy korzystać z żadnych programów rządowych, a bank bez problemu da nam kredyt.

Kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw

Zawarcie związku małżeńskiego wiąże się z założeniem własnej rodziny. Tutaj podstawą staje się usamodzielnienie oraz pozyskanie własnego lokum. Idealnym sposobem na znalezienie pieniędzy na ten cel jest nowoczesny kredyt mieszkaniowy przeznaczony właśnie dla młodych małżeństw. Różni się on od standardowych kredytów tym, że parametry są zdecydowanie atrakcyjniejsze.

Do największych zalet kredytu mieszkaniowego dla młodych zaliczyć można:

 • wysoką dopłatę z Mieszkania dla Młodych,
 • możliwość zaciągnięcia kredytu w walucie obcej lub złotówkach,
 • bardzo szybka decyzja kredytowa z szerokim objaśnieniem,
 • możliwość skorzystania z karencji w spłacie zobowiązania,
 • wysoką kwotę nawet do 90% wartości danego mieszkania,
 • gwarancja wcześniejszej spłaty bez jakichkolwiek kosztów dodatkowych,
 • długi czas na spłatę zobowiązania z możliwością jego przedłużenia.

Niedawno wstąpiliście w związek małżeński? Czas na kolejną ważną decyzję w życiu człowieka, czyli zakup wspólnego mieszkania? W tym względzie warto skorzystać z kredytu dla młodych małżeństw na zakup własnego mieszkania oferowanego przez banki. Kredyty dla młodych małżeństw, to szansa na zakup pierwszego, wspólnego M. Sprawdźcie oferty w bankach i podejmijcie wspólną decyzję już dziś!

Co odróżnia kredyty dla młodych małżeństw od zwykłych kredytów?

Kredyt dla młodych małżeństw cechuje się przede wszystkim tym, że finansuje on minimum 100% wartość nieruchomości. Oznacza to, że do zakupu nieruchomości nie potrzeba żadnego wkładu własnego. Może to być także wartość wyższa niż 100% wartości nieruchomości, a wtedy tę nadwyżkę ze stu procent można przeznaczyć na dowolny cel, np. na opłatę kosztów notariusza, albo na remont mieszkania lub na zakup nowych mebli. Są to kredyty opiewające na wysokie kwoty, niekiedy nawet do 500 tys. zł. Kredyty te cechują się ponadto bardzo niskim oprocentowaniem, czasami jest to oprocentowanie niższe niż 4%. Banki są gotowe rozłożyć okres spłaty kredytu nawet do 50 lat w zależności od możliwości finansowych kredytobiorców.

Warunki konieczne do spełnienia

Aby starać się o kredyt dla młodych małżeństw należy spełnić następujące warunki:

 • Być młodym małżeństwem,
 • Planować zakup nowego mieszkania,
 • Współmałżonkowie powinni przedstawić zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach,
 • Do ubiegania się o kredyt dla młodych małżeństw wymagana jest oczywiście zgoda obojga współmałżonków,
 • Nie można posiadać na swoim koncie żadnych niespłaconych kredytów,
 • Należy posiadać zdolność kredytową,
 • Trzeba mieć czyste konto w Biurze Informacji Kredytowej,
 • Nie można być dotychczas właścicielem samochodu, nieruchomości itp.

Podstawowe warunki kredytu mieszkaniowego dla młodych małżeństw

Do dziś nie wiadomo, jaką formę przybierze nowy program rządowy mający na celu wsparcie
budownictwa mieszkaniowego. Program „Mieszkanie dla młodych” skierowany do młodych
małżeństw oraz osób samotnych do 35 roku życia, które chcą kupić mieszkanie na rynku
pierwotnym już dawno miał wejść w życie. Obiecaną dopłatą mają zostać objęte mieszkania
do 75 metrów kwadratowych. Wyznaczonego wskaźnika nie będzie mogła również
przekroczyć jego cena. Poza tym, osoby chcące skorzystać z takiego dofinansowania nie
mogą widnieć jako właściciele innego mieszkania.

Może wydawać się, że zadań do wykonania jest zbyt wiele, jednak nauczony programem
„Rodzina na Swoim” ustawodawca wprowadza obostrzenia, ponieważ jak twierdzi
„wyobraźnia kredytobiorców i deweloperów nie ma granic”.

Maksymalnie 35 lat

Nierzadko, przy programie „Rodzina na Swoim” zdarzały się sytuacje, w których w placówce
bankowej pojawiał się nastolatek w otoczeniu rodziców. Chciał on się powoli usamodzielniać
więc trafił idealnie – program bowiem skierowany był właśnie do ludzi młodych. W
przypadku, kiedy młoda osoba nie mogła przedstawić dochodów bądź też były one zbyt małe,
by wystarczyły na uzyskanie zdolności kredytowej, pomoc oferowali rodzice. Głównym
kredytobiorcom oraz przyszłym właścicielem nieruchomości stawało się dziecko. Rodzice
byli jedynie współkredytobiorcami i gwarantowali poprzez swoje dochody wypłacalność oraz
terminowe spłacanie rat.

Kryterium: powierzchnia mieszkania

Powyższe kryterium odnosi się tylko i wyłącznie do powierzchni użytkowej. W sytuacji, w
której jedno z pomieszczeń mieszkania nie jest przeznaczone do mieszkania warto
skontaktować się z architektem i dokonać odpowiednich zmian w projekcie. Można na
przykład zmienić jego kategorię na pomieszczenie gospodarcze – jego powierzchnia nie jest
wliczana do powierzchni użytkowej. Jeżeli w mieszkaniu występują skosy warto także go
poprosić o przeliczenie powierzchni użytkowej.

Programem „Mieszkania dla młodych” odjęte są tylko mieszkania

Wydawać by się mogło, że powyższe kryterium skutecznie wyłączyło z programu domy
jednorodzinne. W rzeczywistości jednak wystarczy, że deweloper w ramach tej jednej
nieruchomości wyznaczy co najmniej dwa mieszkania nie przekraczające powierzchni 75
metrów kwadratowych.

Program umożliwia kredytobiorcy nabycie tylko jednego z nich. Z kolei w programie
„Rodzina na Swoim” narzeczeni kupowali mieszkania obok siebie, by później bez żadnych
problemów je ze sobą połączyć. Odbywało się to jak najbardziej zgodnie z prawem, ponieważ
w momencie wnioskowania o kredyt nie posiadali współwłasności majątkowej. Dostawali
więc dopłatę do obydwu mieszkań, a nierzadko również spory rabat u dewelopera – kupowali
przecież od niego nie jedno, lecz dwa mieszkania.

Kryterium: pierwsza nieruchomość

„Rodzina na Swoim” był taki programem, który zakładał, że potencjalny kredytobiorca nie
może być w posiadaniu nieruchomości w chwili składania wniosku do kredyt. Banki
niechętnie weryfikowały tego typu informacje, a owa niechęć wypływała ze względu na
warunki ustawy o ochronie danych osobowych. Przeważnie dane te sprawdzano poprzez
wyliczenie kosztów utrzymania dla potrzeb zdolności kredytowej.
Kryterium: mieszkania muszą pochodzić tylko i wyłącznie z rynku pierwotnego
Warunek ten wymaga, aby kupowana nieruchomość nie posiadała ustanowionej już odrębnej
własności lokalu. Kiedy więc kupujący ją ustanowi po raz pierwszy, będzie się ona
kwalifikować jako nowa, a więc będzie pochodzić z rynku pierwotnego. Zapis ten stwarza
więc przyszłym kredytobiorcom szeroki wachlarz możliwości. Można więc na przykład
zaadoptować strychy czy magazyny na lokale mieszkalne. Nic więc nie stoi na przeszkodzie
do stworzenia wymarzonego loftu.

Program MdM – kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw

Kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw -program Mieszkanie dla Młodych. Skorzystaj z kredytu z rządową dopłatą. Kup taniej swoje pierwsze mieszkanie. MdM bez haczyków, dla każdego. Najlepsze oferty kredytu na mieszkanie bez zaświadczeń i poręczycieli.

Program Mieszkanie dla Młodych kierowany jest do młodych małżeństw oraz osób samotnych poniżej 35 roku życia, które chciałyby kupić swoje pierwsze mieszkanie. Program ten zastąpił wcześniejszą Rodzinę na Swoim, która sprawiła, że kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw stał się o wiele bardziej dostępny.

MdM pozwala na zakup mieszkania z rynku pierwotnego o powierzchni poniżej 75 metrów kwadratowych. W każdym województwie i większym mieście jest także określana maksymalna cena za 1 m2 lokalu mieszkalnego, do której zostanie przyznana dopłata. Dopłata taka może wynieść nawet 10% wartości nieruchomości.

Warto pamiętać, że do kredytu z dopłatą z programu MdM mogą przystąpić również rodzice kredytobiorców, którzy zwiększą zdolność kredytową młodych małżonków. Możliwość taka jest wykorzystywana głównie przez osoby bardzo młode, które chcą się usamodzielnić, a nie posiadają dochodów, które pozwoliłyby im na samodzielne wzięcie kredytu hipotecznego.

Ponadto od kredytobiorców bezwzględnie wymagane jest, by kredytowane mieszkanie było pierwszą nieruchomością, która wejdzie w ich posiadanie. Osoby mające już własne mieszkanie lub dom nie mogą skorzystać z programu.

Najnowsze informacje na temat kredytów dla rodzin i małżeństw. Kredyt dla małżeństwa rozwiązaniem problemu braku własnego mieszkania. Najważniejsza decyzja dla małżeństw. Tani kredyt dla małżeństwa. Dofinansowanie do kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw.

Własne mieszkanie

Decyzja dotycząca zakupu nieruchomości jest przeważnie jedną z najważniejszych decyzji, przed jaką stają osoby młode, które decydują się na założenie własnej rodziny. Dzielenie domu czy mieszkania z rodzicami łączy się niekiedy z wieloma wyrzeczeniami i codziennymi uniedogodnieniami. Natomiast ciągłe wynajmowanie to niewątpliwie przede wszystkim ciężar finansowy, ponieważ oprócz czynszu i rachunków, wydajemy pierwsze pieniądze na opłaty dla właścicieli nieruchomości. Ponadto wynajem to przeszkoda dla remontów, które zawsze muszą odbywać się za zgodą osób trzecich.

Rozwiązaniem na usamodzielnienie się są oczywiście kredyty hipoteczne, jednak w ostatnich latach dostęp do zwyczajnych produktów tego rodzaju stał się trudniejszy, choćby ze względu na wprowadzoną przez Komisję Nadzoru Finansowego „Rekomendację S”, która wymaga od potencjalnych kredytobiorców obowiązkowego wkładu własnego. Państwowe restrykcje znacznie utrudniły dostęp do kredytów hipotecznych zwłaszcza osobom młodym, które myślą o własnej nieruchomości, jednak ich sytuacja finansowa i zgromadzone oszczędności nie dają im to szans.

Droga do nieruchomości przez państwowe dofinansowanie

Aby zwiększyć szanse młodych obywateli na zakup własnego mieszkania, wprowadzono programy wsparcia dla kredytobiorców. W ich ramach państwo pomaga w spłacie kredytu zmniejszając w części jego koszty, bądź pokrywając określony procent zadłużenia.

Mieszkanie dla Młodych

Program MDM skierowany jest ogólnie do młodych osób, które decydują się na zakup nieruchomości. Państwowa pomoc polega na dofinansowaniu w imieniu kredytobiorcy wymaganego przez banku wkładu własnego oraz częściowej spłaty zadłużenia. Skorzystać z niego mogą zarówno osoby samotne, jak i rodziny przed ukończeniem 35 roku życia. W przypadku tych pierwszych, można liczyć na 10% wartości nieruchomości, które zostanę wpłacone jako wkład własny przeznaczone na mieszkanie do 50 m2 powierzchni. W przypadku małżeństw, trzeba dodać, że tylko jedno z małżonków musi spełniać wymóg dotyczący wieku. Jeśli rodzina posiada dziecko, może liczyć na 15% dopłaty. Mieszkanie jakie może kupić rodzina nie może przekraczać 75 m2, a w przypadku domu jednorodzinnego limit to 100 m2. Kiedy rodzina w momencie składani wniosku posiada trójkę dzieci, limity powiększone są o dodatkowe 10 m2. Ogólnym warunkiem dla wszystkich jest także to, aby nieruchomości pochodziły z rynku pierwotnego, wobec czego w ramach MDM możemy kupić jedynie nowe lokale.

Rodzina na swoim

Równie popularnym programem dofinansowań jest „Rodzina na swoim”. W jego ramach młodzi kredytobiorcy mogą uzyskać korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego oraz ubiegać się o wsparcie w spłacie rat przez pierwsze 8 lat kredytowania. Dzięki „Rodzinie na swoim” możemy uzyskać nawet 100% wartości nieruchomości. Niektóre banki obniżają z kolei marżę bądź wydłużają okres spłaty, niekiedy nawet do czterdziestu lat. Dzięki dopłatom przez pierwsze 8 lat spłacania zadłużenia, kredytobiorcy są w stanie zaoszczędzić pieniądze, które ewentualnie mogą potem przeznaczyć na wcześniejszą spłatę i pozbycie się zbędnych odsetek.

0 0 votes
Article Rating
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pomagamy młodym małżeństwom w kupnie mieszkania!
7 miesięcy temu

Własny dom czy mieszkanie to największe marzenie młodych małżeństw. My pomożemy Ci je spełnić, wystarczy do Nas napisać!

Nie musisz więcej:

 • mieszkać z teściami
 • prosić rodziców o pomoc
 • płacić za wynajmowane mieszkanie
 • martwić się gdzie będziesz mieszkać
 • szukasz ofert mieszkaniowych
 • wysyłać zapytań do różnych banków o kredyt mieszkaniowych, które i tak kończą się odmową

Napisz do Nas już dzisiaj! Przedstawimy Ci korzystną ofertę kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw z naprawdę niskim oprocentowaniem i łatwymi ratami do spłacania!

My pomożemy Ci i pokażemy jak z łatwością poruszać się w świecie kredytów hipotecznych dla młodych małżeństw!

Gwarantujemy:

 • konkurencyjne oprocentowanie
 • małą ilość formalności
 • szybką wypłatę środków
 • brak wymagań określonych dochodów
 • bez badania BIK
 • długi czas spłaty
 • pomoc w wyborze odpowiedniej oferty

Już dziś możesz zacząć się rozglądać za własnym mieszkaniem!

Karolina i Tomek
7 miesięcy temu

Witam. jesteśmy zainteresowani ofertą kredytu mieszkaniowego dla młodych małżeństw. Potrzebujemy pomocy w uzyskaniu kredytu hipotecznego w kwocie 300 000 zł. Mamy Złe bazy więc sprawa jest trudna. Ale mam nadzieję, że Państwo pomogą.

Micha ł
9 miesięcy temu

Witam serdecznie. Z żoną rozglądamy się za kupnem mieszkania. Dlatego szukamy dobrej oferty kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw. I zastanawiamy się od jakich podstawowych czynników zależy koszt takiego kredytu mieszkaniowego? Poza tym, że od danej instytucji, od wysokości kredytu, długości spłaty oraz naszych możliwości finansowych. Czy od czegoś jeszcze? Proszę o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam

Poznaj najlepsze kredyty hipoteczne dla młodych!
1 rok temu

Dzień dobry!

Nasza firma zajmuje się pomaganiem w uzyskaniu najbardziej korzystnego kredytu hipotecznego głównie dla młodych osób – małżeństw oraz singli. Specjalizujemy się w tanich i szybkich kredytach hipotecznych, pomożemy nawet w konsolidacji zadłużeń! Wystarczy do Nas napisać! Nasz baza – to wszystkie oferty polskich banków, które oferują kredyty hipoteczne. Zadbamy o to, abyś wybrał najkorzystniejszy, dostosowany do Twoich możliwości finansowych kredyt mieszkaniowy z długim okresem spłaty!

Podchodzimy indywidualnie do każdego klienta! Gwarantujemy pełen profesjonalizm, rzetelność, anonimowość i bezpieczeństwo transakcji. Możemy zagwarantować Ci, że wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę kredytową. Możesz być nawet w bazach dłużników, bo na to też znajdziemy radę!

Oszczędzaj swój cenny czas! Napisz do Nas już dziś! Opisz jakiego kredytu potrzebujesz i z jakiego miasta jesteś. Wszelkie formalności możemy załatwić online lub we wskazanym przez Ciebie miejscu!

Ważne informacje O serwisie Serwis funkcjonuje na podstawie Regulaminu. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności. Używamy Cookies i podobnych technologii. Ważne Administrator nie świadczy usług finansowych i nie jest kredytodawcą, pośrednikiem finansowym lub pośrednikiem kredytowym w rozumieniu Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715). Administrator prowadząc niniejszy Serwisu nie dokonuje czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem lub zawieraniem umowy o kredyt konsumencki (pożyczkę) oraz nie uzyskuje z tego tytułu oraz z tytułu prowadzenia ninijeszego Serwisu jakichkolwiek korzyści majątkowych bezpośrednio od jego Użytkowników.

Treści Wszelkie Treści, dane i informacje zawarte w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny a także nie są rekomendacją, usługą doradztwa i pośrednictwa finansowego, inwestycyjnego, prawnego itp. Treści zostały zamieszczone przez Administratora lub podmioty trzecie jedynie w celach publikacji subiektywnych, luźnych i niezobowiązujących poglądów i analiz ich autorów. Administrator nie gwarantuje ich rzetelności, aktualności i zgodności z prawdą i nie bierze odpowiedzialności za ich wykorzystanie. Użytkownik ponosi wyłączne ryzyko wykorzystania Treści, danych i informacji zawartych w Serwisie i w związku z tym powinien dokonać ich samodzielnej weryfikacji.

Weryfikacja zdolności kredytowej Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Przed zawarciem umowy firmy pożyczkowe mają obowiązek dokonać weryfikacji zdolności kredytowej konsumentów i oceny ryzyka kredytowego na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy. Konsument ma obowiązek przedstawienia, na żądanie kredytodawcy, dokumentów i informacji niezbędnych do dokonania oceny ryzyka kredytowego. Jeżeli kredytodawcą jest bank, ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest przy uwzględnieniu art. 70 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe. W związku z powyższym wszelkie sformułowania użyte w Serwisie, które sugerują, że taka weryfikacja nie istnieje mogą wynikać jedynie z braku aktualności lub rzetelności Treści, w której zostały zamieszczone.

Pożyczaj odpowiedzialnie Pożyczaj w ostateczności na cele, które są niezbędne do życia. Upewnij się, że kwota rat nie będzie dla Ciebie zbyt wysoka i że pożyczkę spłacisz terminowo. Nie pożyczaj gdy nie masz pracy i stałego dochodu. Nie spłacaj pożyczek innymi pożyczkami.

Uwaga! Przed zaciągnięciem pożyczki sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej, umowę oraz warunki pożyczki a przede wszystkim: - całkowity koszt pożyczki, - wysokości oprocentowania, - wysokość prowizji za udzielenie pożyczki i wysokość opłat administracyjnych, przygotowawczych, ubezpieczeń itp., - procedurę na wypadek braku lub nieterminowej spłaty pożyczki w tym wysokość opłat windykacyjnych, za monity, upomnienia, wezwania a także wysokość odsetek karnych, - możliwość, warunki i koszt przedłużenie okresu spłaty pożyczki.

Uwaga! Skutkiem braku lub nieterminowej spłaty pożyczki może być przede wszystkim: - wpisanie do rejestru dłużników i brak możliwości zaciągania kolejnych pożyczek, - zlecenie odzyskania wierzytelności lub sprzedaż jej firmie windykacyjnej, - postępowanie sądowe lub komornicze, - naliczenie dodatkowych kosztów takich jak odsetki karne, opłaty za monity, upomnienia, wezwania, ponaglenia i inne koszty windykacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Regulamin Serwisu Polityka Prywatności © 2022 ipocentrum.pl