do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Preferencyjny kredyt hipoteczny na zakup ziemi

Planujesz zakup ziemi i rozwój gospodarstwa, ale nie masz na to własnych pieniędzy? Skorzystaj z oferty kredytów preferencyjnych na zakup ziemi. Kredyt preferencyjny na zakup ziemi, to duża pomoc z małą ratą! Najprostsza droga do rozwoju Twojego gospodarstwa – nie zwlekaj, modernizuj!

Kredyt preferencyjny, to rodzaj kredytu bankowego udzielanego konkretnej grupie kredytobiorców z przeznaczeniem na konkretny cel. Kredyt preferencyjny może zostać przyznany zarówno osobom fizycznym, osobom prawnym jak i osobom nieposiadającym osobowości prawnej, które prowadzą lub dopiero rozpoczynają prowadzenie działalność gospodarczą, zwłaszcza działalności w dziedzinie rolnictwa (np. gospodarstwo rolne).. Kredyty preferencyjne cechują się korzystniejszymi warunkami, niż pozostałe rodzaje kredytów bankowych. Cechą wyróżniającą kredyt preferencyjny spośród wszystkich pozostałych kredytów bankowych jest fakt, że część odsetek kredytowych spłacana jest przez Państwo. Kredytem preferencyjnym jest np. kredyt przeznaczony na termomodernizację budynków mieszkalnych, kredyty przyznawane w ramach różnych programów państwowych, takich jak „Rodzina na Swoim” czy „Pierwszy Biznes” lub kredyty dla rolników przeznaczone na modernizację gospodarstwa lub zakup nowych ziem (w tym przypadku część odsetek jest pokrywana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa).

Korzyści związane z kredytami preferencyjnymi

Kredyty preferencyjne, to korzystniejsza forma pomocy niż pozostałe rodzaje kredytów. Cechuje je przede wszystkim:

 • Niższe oprocentowanie, rozpoczynające się już od 3%,
 • Pokrywanie części odsetek kredytowych przez Skarb Państwa lub jego instytucje,
 • Wysokie kwoty przyznawane w ramach kredytu – sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych,
 • Długi okres kredytowania, który jest uzależniony od potrzeb kredytobiorcy, może wynosić nawet trzydzieści lat,
 • Podczas ubiegania się o kredyt preferencyjny kluczowym dokumentem jest plan inwestycji, na którą kredytobiorca planuje przeznaczyć kredyt,
 • Możliwa jest karencja w spłatach rat, na okres nawet trzyletni.

Kredyty na zakup ziemi – z dopłatami lub bez. Dla osób fizycznych prowadzących lub planujących gospodarstwo rolne. Kredyt ze wspomaganiem ARiMR. Nawet na 30 lat z dogodnym, nawet sezonowym okresem splat rat.

Kredyt na zakup ziemi może stanowić najszybszy sposób uzyskania gotówki, by poszerzyć (lub założyć) swoje gospodarstwo rolne. Kredyt na zakup ziemi należy do podtypu kredytów inwestycyjnych. Kredyt tego rodzaju można wziąć na dwa różne sposoby:

 • z dopłatą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest to kredyt dedykowany specjalnie dla osób fizycznych, które prowadzą działalność rolniczą.
 • bez dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Często oznacza to, że jest to “zwykły” kredyt inwestycyjny, który możemy przeznaczyć na dowolny cel inwestycyjny, a więc również na zakup ziemi. Chociaż może to też oznaczać specjalnie dedykowany kredyt dla rolników, ale w bankach, które nie prowadzą współpracy z ARiMR.

Przy kredycie z dopłatą ARiMR trzeba pamiętać o kilku faktach: po pierwsze zakup ziemi nie może stanowić więcej niż dziesięć procent inwestycji, które planujemy przeprowadzić za pieniądze z kredytu. Drugą rzeczą, o której należy pamiętać jest fakt, że wysokość takiego wsparcia nie może wynieść więcej niż piętnaście tysięcy euro w ciągu trzech lat. W drugiej sytuacji – kredytu na zakup ziemi bez dopłat ze strony ARiMR nie ma takich wymagań.

Kredyt na zakup ziemi, zwłaszcza ten z dopłatami może być bardzo nisko oprocentowany. Ponadto system spłat rat kredytu może być uzależniony od rodzaju prowadzonej działalności rolnej. Oznacza to, że spłacany być może tylko sezonowo, w miesiącach, gdy osiągamy wymierne korzyści z tytułu naszej działalności rolnej. Możliwe do uzyskania są również wakacje kredytowe – w sytuacji, gdy mamy trudniejszy okres lub zwyczajnie chcemy odpocząć od rat kredytowych i przeznaczyć kwotę raty na inne cele. Kredyt na zakup ziemi zazwyczaj jest kredytem długoterminowym, a oznacza to, że możemy go spłacać nawet przez okres dwudziestu, a nawet trzydziestu lat.

Całkowita kwota kredytu możliwa do uzyskania uzależniona jest od zdolności kredytowych kredytobiorców, typu działalności rolniczej jaką prowadzą, dotychczasowego rozmiaru gospodarstwa i areału ziemnego oraz tego, o ile kredytobiorca planuje powiększyć gospodarstwo i czy dysponuje wkładem własnym, który może zainwestować w ten cel. Zależnie od tego wszystkiego kwota kredytu może wynieść nawet do 85 lub więcej procent całej inwestycji.

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi jest kierowany do rolników, którzy chcą poszerzyć swoje gospodarstwo, unowocześnić je lub zakupić nowe użytki rolne. Jest to wsparcie finansowe, które umożliwia rozwój wsi i rolnictwa. Długi okres spłaty, niskie oprocentowanie i bardzo wysokie kwoty. To wszystko możesz zyskać, wybierając jeden z kredytów preferencyjnych na zakup ziemi.

Wsparcie i pomoc dla polskiego rolnictwa

Banki we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udzielają kredytów osobom fizycznym, osobom prawnym oraz osobom nieposiadającym osobowości prawnej, które prowadzą lub rozpoczynają działalność w rolnictwie. Kredyt na zakup ziemi to ogromna pomoc dla rolników, ponieważ jest to związane z dużymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Jakie korzyści oferują nam banki?

 • Bardzo niskie oprocentowanie, nawet 3%. Część kosztów kredytu pokrywa ARiMR
 • Długi okres kredytowania- do 20 lat
 • Wysokie kwoty kredytu, które pozwolą na zakup ziemi i rozwój gospodarstwa.
 • Na zakup ziemi można otrzymać nawet 1,5 mln złotych

Jak otrzymać kredyt preferencyjny na zakup ziemi?

Kredyt dla rolników związany jest z pewnymi procedurami, które musimy wypełnić. Potrzebujemy komplet dokumentów, zaświadczeń i oświadczeń. Przede wszystkim wymagane jest przedstawienie planu inwestycyjnego, które zawiera min.: cel, strukturę finansowania i planowany okres realizacji inwestycji, informacje o rynku zbytu, okres kredytowania i karencji w spłacie kredytu, kierunek produkcji itp. Oprócz tego możemy być poproszeni o przedstawienie kwoty zaciągniętych kredytów, czy dokumentu, dotyczącego pokrewieństwa między kupującym, a sprzedającym. Należy więc bardzo skrupulatnie się przygotować, zanim złożymy wizytę w banku. Jest oferta, która umożliwia start na rynku rolnym i daje możliwość rozwoju przy małym wkładzie własnym. Warto dowiedzieć się o taki rodzaj kredytu preferencyjnego na zakup ziemi.

Weź kredyt na zakup ziemi, jeżeli chcesz mieć własny dom. Banki oferują tego rodzaju kredyty na zakup ziemi, więc z pewnością znajdziesz odpowiednią ofertę również dla siebie. Wystarczy zapoznać się z dostępnymi ofertami.

Na rynku znajduje się wiele propozycji kredytowych na zakup ziemi. Właściwe należałoby uzupełnić te informacje. Można bowiem skorzystać z kredytu na zakup ziemi rolnej, jak również z kredytu na zakup ziemi budowlanej. Z tej pierwszej możliwości mogą skorzystać rolnicy, którzy chcą powiększyć swoje gospodarstwo. Z kolei w przypadku kredytu na zakup ziemi budowlanej głównie mogą z niej skorzystać osoby fizyczne.

Najczęściej klienci, którzy decydują się na zakup ziemi i biorą kredyt na ten właśnie cel łączą go z kredytem na budowę domu. Tego rodzaju kredyty to głównie kredyty hipoteczne. Można znaleźć je we wszystkich bankach, które działają na krajowym rynku. Oczywiście różnią się one wysokością marży, oprocentowania kredytu, czy też maksymalną wysokością kredytu, z której można skorzystać. Gdy klient będzie zapoznawał się z ofertami tych kredytów zauważy pewnie, że długość okresu kredytowania jest również zróżnicowana.

W serwisach internetowych poświęconych finansom nie trudno o liczne porady, z którymi warto się zapoznać podejmując tak ważną decyzję jak zakup ziemi pod budowę domu. Ponadto można również skorzystać z różnych porównywarek kredytów właśnie na ten cel. One także są pomocne ponieważ przybliżają na przykład, jakie formalności należy spełnić, aby otrzymać taki kredyt, a to dla ewentualnego kredytobiorcy również ważna wiadomość. Jeżeli klient posiada zdolność kredytową i pragnie mieć własny dom to powinien zapoznać się z propozycjami banków. Na pewno znajdzie taki kredyt, który spełni jego oczekiwania i pozwoli na zdobycie środków i tym kupno ziemi i budowę domu.

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tani preferencyjny kredyt na działkę!
1 rok temu

Pomożemy Ci uzyskać preferencyjny kredyt na kupno działki!

* niskie oprocentowanie
* długi okres spłaty
* mała ilość formalności
* zdalna procedura przyznania wsparcia
* dla każdego
* dodatkowa gotówka na dowolny cel
* bez weryfikacji baz dłużników
* długi okres kredytowania
* bez wkładu własnego
* do 100% wartości nieruchomości

Dzięki Nam otrzymasz wysoką dopłatę z budżetu Państwa! Wystarczy, że się do Nas zgłosisz!
Napisz już dziś i przedstaw Nam swoją sytuację!

Ważne informacje O serwisie Serwis funkcjonuje na podstawie Regulaminu. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności. Używamy Cookies i podobnych technologii. Ważne Administrator nie świadczy usług finansowych i nie jest kredytodawcą, pośrednikiem finansowym lub pośrednikiem kredytowym w rozumieniu Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715). Administrator prowadząc niniejszy Serwisu nie dokonuje czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem lub zawieraniem umowy o kredyt konsumencki (pożyczkę) oraz nie uzyskuje z tego tytułu oraz z tytułu prowadzenia ninijeszego Serwisu jakichkolwiek korzyści majątkowych bezpośrednio od jego Użytkowników.

Treści Wszelkie Treści, dane i informacje zawarte w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny a także nie są rekomendacją, usługą doradztwa i pośrednictwa finansowego, inwestycyjnego, prawnego itp. Treści zostały zamieszczone przez Administratora lub podmioty trzecie jedynie w celach publikacji subiektywnych, luźnych i niezobowiązujących poglądów i analiz ich autorów. Administrator nie gwarantuje ich rzetelności, aktualności i zgodności z prawdą i nie bierze odpowiedzialności za ich wykorzystanie. Użytkownik ponosi wyłączne ryzyko wykorzystania Treści, danych i informacji zawartych w Serwisie i w związku z tym powinien dokonać ich samodzielnej weryfikacji.

Weryfikacja zdolności kredytowej Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Przed zawarciem umowy firmy pożyczkowe mają obowiązek dokonać weryfikacji zdolności kredytowej konsumentów i oceny ryzyka kredytowego na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy. Konsument ma obowiązek przedstawienia, na żądanie kredytodawcy, dokumentów i informacji niezbędnych do dokonania oceny ryzyka kredytowego. Jeżeli kredytodawcą jest bank, ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest przy uwzględnieniu art. 70 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe. W związku z powyższym wszelkie sformułowania użyte w Serwisie, które sugerują, że taka weryfikacja nie istnieje mogą wynikać jedynie z braku aktualności lub rzetelności Treści, w której zostały zamieszczone.

Pożyczaj odpowiedzialnie Pożyczaj w ostateczności na cele, które są niezbędne do życia. Upewnij się, że kwota rat nie będzie dla Ciebie zbyt wysoka i że pożyczkę spłacisz terminowo. Nie pożyczaj gdy nie masz pracy i stałego dochodu. Nie spłacaj pożyczek innymi pożyczkami.

Uwaga! Przed zaciągnięciem pożyczki sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej, umowę oraz warunki pożyczki a przede wszystkim: - całkowity koszt pożyczki, - wysokości oprocentowania, - wysokość prowizji za udzielenie pożyczki i wysokość opłat administracyjnych, przygotowawczych, ubezpieczeń itp., - procedurę na wypadek braku lub nieterminowej spłaty pożyczki w tym wysokość opłat windykacyjnych, za monity, upomnienia, wezwania a także wysokość odsetek karnych, - możliwość, warunki i koszt przedłużenie okresu spłaty pożyczki.

Uwaga! Skutkiem braku lub nieterminowej spłaty pożyczki może być przede wszystkim: - wpisanie do rejestru dłużników i brak możliwości zaciągania kolejnych pożyczek, - zlecenie odzyskania wierzytelności lub sprzedaż jej firmie windykacyjnej, - postępowanie sądowe lub komornicze, - naliczenie dodatkowych kosztów takich jak odsetki karne, opłaty za monity, upomnienia, wezwania, ponaglenia i inne koszty windykacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Regulamin Serwisu Polityka Prywatności © 2022 ipocentrum.pl