do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny na działkę budowlaną i budowę domu

Dobry Kredyt na działkę budowlaną – zobacz oferty

Kredyt na działkę budowlaną! Najlepsza pożyczka na zakup miejsca pod budowę domu. Szybkie kredyty na działkę budowlaną! Prosta pożyczka pozwalająca na kupno działki na budowę domu.

Pośród wielu rodzajów kredytów jest też możliwość wzięcia pożyczki na działkę pod budowę domu. Miejsce na własną nieruchomość jest bardzo kosztowne, dlatego tak wielu klientów decyduje się na wzięcie tego typu kredytu. Przed podjęciem decyzji należy jednak zapoznać się z warunkami przyznawania pożyczki na działkę budowlaną. Każdy bank ma inne wymagania odnośnie wkładu własnego. Czasami instytucje wymagają od klienta nawet 40% wkładu własnego w zakup owej działki, jednak przeważnie suma ta może być dużo niższa. Są też jednak możliwości uzyskania pożyczki pokrywającej całkowity koszt zakupu działki budowlanej. Taki kredyt można uzyskać poprzez zabezpieczenie jej inną nieruchomością.

Kredyt na zakup działki budowlanej

Warto zauważyć, że pożyczki na działki budowlane są najczęściej przyznawane na takich warunkach, jak standardowe kredyty hipoteczne, podobnie jest też z wysokością oprocentowania. Niezbędne są jednak pewne dokumenty, których okazania wymaga każdy bank:

 • odpis z Księgi Wieczystej prowadzonej do nieruchomości – ewentualnie odpis z Księgi Wieczystej nieruchomości, z której dana nieruchomość będzie wyodrębniana,
 • akt notarialny – sprzedaży lub umowy przedwstępnej sprzedaży,
 • umowa darowizny – w przypadku, gdy była ona podstawą nabycia nieruchomości,
 • dokument ukazujący przeznaczenie danego terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – zaświadczenie o przeznaczeniu lub decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania danego terenu,
 • wypis z ewidencji gruntów – potrzebna będzie też kopia mapy ewidencyjnej.

Takie parametry są najczęściej wymagane przez banki w przypadku starania się o kredyt na działkę budowlaną. Mogą się one oczywiście od siebie różnić. Konkretne warunki są kwestią indywidualną każdego banku. Należy jednak brać pod uwagę, że wymienione dokumenty są niezbędne przy przyznawaniu pożyczki na działkę budowlaną.

Tani kredyt hipoteczny na działkę budowlaną

Chcąc zakupić własną działkę budowlaną warto wiedzieć, że najbardziej korzystną ofertą są kredyty hipoteczne oferowane przez sprawdzone instytucje. Jak je wybrać? Pomocą służą darmowe rankingi online, które zawierają nie tylko szczegółowe informacje o każdej ofercie kredytowej pod hipotekę, ale jednocześnie szeregują je od najlepszej, do tej która cieszy się najmniejszym zainteresowaniem z powodu wysokich kosztów.

Dobra oferta kredytu hipotecznego na działkę budowlana przejawia wiele interesujących cech:

 • długoterminowy czas na spłatę kredytu,
 • brak złożonych formalności w tym zaświadczeń,
 • możliwość wzięcia wysokiego kredytu od ręki,
 • bezpłatna pomoc fachowców, doradców i specjalistów,
 • możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczeniowego,
 • dostępność zobowiązania 100% przez Internet,
 • możliwość rozłożenia kredytu na równe, bądź zmienne raty,
 • bardzo niskie, atrakcyjne oprocentowanie.

35 lat spłaty kredytu, niskie koszta dodatkowe i szybkie dodatkowe pieniądze na realizację naszych planów. Bardzo dogodne warunki współpracy i świetna oferta banku. Kredyt na działkę budowlaną pozwoli zrealizować Twoje inwestycję związane z budową domu. Porównaj oferty, korzystając z internetowego kalkulatora i zapoznaj się z warunkami kredytów na działkę budowlaną. Wybierz najniższe oprocentowanie i ciesz się małymi ratami kredytu.

Kredyt na działkę budowlaną kalkulator

Działka to duża inwestycja, tak samo jak zakup mieszkania i domu. Nie każdy ma możliwość zakupu ziemi za gotówkę. Warto dowiedzieć się w banku w takim przypadku o kredyt hipoteczny, z którego zostanie sfinansowany zakup działki budowlanej. Kredytodawca może zaoferować 100% swojego wkładu, co za tym idzie, od nas nie jest wymagana żadna kwota pieniędzy na pokrycie kosztów działki. Całą gotówkę oferuje bank. Wszystkie warunki kredytu są bardzo podobne do tych, jakie są związane z kredytem mieszkaniowym. Oprocentowanie zaczyna się od 3% . Mamy możliwość wyboru rat stałych lub malejących, w zależności od naszych preferencji i możliwości. Wymagane dokumenty są jasno określone przez bank i nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Przekalkuluj

Dodatkową możliwością, jaką mamy w dzisiejszych czasach jest przekalkulowanie naszych zdolności kredytowych i wyliczenie wysokości kredytu i rat. W internecie możemy znaleźć kalkulator kredytowy, który pokaże nam pełen obraz pożyczki na działkę budowlaną. Podajemy odpowiednie dane, na podstawie których, dostajemy podstawowe informacje, dotyczące naszego kredytu. W odpowiednie miejsce wpisujemy kwotę, jaką potrzebujemy, okres kredytowania, jaki nas interesuje, ilość i rodzaj rat, dodatkowe zobowiązania finansowe oraz oprocentowanie. Istnieje również możliwość porównania ofert z różnych banków. Bez wychodzenia z domu możemy wybrać najlepszy kredyt na zakup działki budowlanej.

Marzysz o swoim domu i nie posiadasz gotówki? Skorzystaj z kredytu na działkę i budowę domu. Jedna rata, jedno oprocentowanie, minimum formalności. Najlepsze kredyty na zakup działek i budowę domów. Nie przepłacaj i wybierz kredyt na zakup działki i budowę domu w jednym banku.

Kredyty hipoteczne to jedne z najczęściej zaciąganych kredytów. Jest to spowodowane tym, że bardzo mało osób może pozwolić sobie na wybudowanie domu i dodatkowo kupna działki za własne pieniądze. W tym momencie z pomocą przychodzą banki oferując kredyt i na kupno działki i budowę domu.

Kredyt na zakup działki i budowę domu – nowe oferty

Zdolność kredytowa zależy od osiąganych przez kredytobiorcę zarobków z tytułu wykonywanej pracy lub prowadzenia działalności gospodarczej. Jest ona obliczana w taki sposób, aby miesięczne raty kredytu, nie spowodowały obniżenia się jakości życia kredytobiorcy. Kredyt i na kupno działki i budowę domu, oferuje wiele banków, jednak nie wszystkie. Badania przeprowadzone przez jeden z serwisów oferujących kalkulator kredytów wykazało, że tylko 10 na 16 zapytanych o to banków udziela tego typu kredytów. Jednak dla osób, które zdecydują się wziąć taki kredyt, jest to dobre rozwiązanie ponieważ opłacają one jedna ratę, za teoretycznie dwa kredyty.

Najlepszy kredyt hipoteczny

Decydując się na zakup własnej działki, a następnie na wybudowanie i wykończenie domu warto pokusić się o sprawdzenie najnowszych ofert kredytów hipotecznych. Do tego celu służą rankingi online. Pamiętajmy, że im oferta jest wyżej w zestawieniu, tym jest dla zainteresowanego korzystniejsza.

Dlaczego jednak zdecydować się na kredyt hipoteczny? Przede wszystkim jest korzystniejszy, aniżeli ten standardowy gotówkowy. Co ciekawe są w nim mniejsze formalności i wymagania. Wszystko dlatego, że bank posiada zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Wówczas gwarantuje nam między innymi lepsze warunki spłaty oraz nie oczekuje wielu zaświadczeń.

Warto wiedzieć, że przy kredytach hipotecznych można szybko zakończyć umowę. Wystarczy spłacić kredyt, a umowa wraz z zastawem nieruchomości automatycznie gaśnie w świetle prawa. Jakie jeszcze zalety przejawiają kredyty hipoteczne na zakup oraz wybudowanie własnego domu? Oto najważniejsze czynniki:

 • bezpłatna pomoc doradcy i fachowca w dziedzinie finansów,
 • długoterminowy czas spłaty kredytu,
 • niewielkie raty kredytu hipotecznego,
 • akceptacja każdej formy przychodów, bez zaświadczeń,
 • możliwość wybory rat malejących lub stałych,
 • dodatkowy pakiet ubezpieczenia nieruchomości i życia,
 • zaciągnięcie kredytu w walucie obcej lub złotówkach,
 • możliwość skorzystania z wysokiego kredytu bez poręczeń,
 • niewielkie oprocentowanie kredytowe z racji zastawu,
 • możliwość zaciągnięcia kredytu online bez uciążliwych formalności.

Oprocentowanie i prowizje

Oprocentowanie kredytów hipotecznych uzależnione jest od wkładu własnego. Zazwyczaj wkład własny wynos od 10 do 20% wartości kredytu, jednak uzależnione jest to od zdolności kredytowej i zasad banku. Oprocentowanie kredytu na kupo działki i budowę domu waha się od 4 do 5% wraz z marżą do 2%, przy terminie spłaty powyżej 20 lat. Zakładając, że kredytobiorca chce pożyczyć 400 000 złotych na 30 lat, miesięczna rata wynosić będzie od 1800 do 2200 zł, co przy zarobkach rzędu 4000-4500 złotych, nie jest tak ogromnym obciążeniem dla gospodarstwa domowego. Należy pamiętać, ze większość banków przy udzielaniu kredytu wymaga aktualnego pozwolenia na budowę budynku oraz zrealizowania budowy w przeciągu 36 miesięcy.

Jeżeli planujesz wybudowanie domu i zakup terenu pod swoją inwestycję- skorzystaj z propozycji kredytów bankowych. W krótkim czasie dostaniesz niezbędne środki i ruszysz z budową. Kredyt na działkę i budowę domu, spłata do 35 lat, oprocentowanie do 5 %, sfinansowania dwóch wydatków jednym kredytem, niska marża, przejrzyste warunki, na zakup gruntu budowlanego.

W sytuacji gdy opłaty za wynajem mieszkań stają się coraz wyższe, sporo osób decyduje się na zbudowanie własnego domu. Aby jednak było to możliwe niezbędna jest działka budowlana, której zakup a także późniejsza budowa wymagają sporego wkładu finansowego. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą banki, oferujące kredyty na oba te cele jednocześnie. Dzięki temu można jednorazowo sfinansować 2 przedsięwzięcia a jednocześnie spłacać przez okres do 35 lat raty, które są oprocentowane na bardzo niskim poziomie- maksymalnie 5 procent. Oczywiście ubiegając się o taka formę wsparcia finansowego, niezbędne jest posiadania zdolności kredytowej, bowiem kredyty tego rodzaju opiewa zazwyczaj na ogromne sumy. Ponadto niezbędne będzie zgromadzenie odpowiednich dokumentów.

Do wniosku o kredyt na działkę i budowę domu należy załączyć:

 • dokumenty zaświadczające o tym,że nabywany przez nas grunt posiada status działki budowlanej,
 • wszelkie inne zaświadczenia mówiące o przeznaczeniu działki,
 • odpis z Księgi wieczystej konkretnego gruntu,
 • w przypadku gdy nasza działka będzie wyodrębniona z większego terenu- decyzja podziałowa,
 • kserokopia mapy ewidencyjnej a także wypis z ewidencji gruntów,
 • pozwolenie na budowę ( jeżeli już takowe posiadamy),
 • projekt przyszłego domu.

Banki udzielając kredytów na takie cele jak zakup działki i budowa domu zabezpieczają się dzięki hipotece. Wobec tego, aby możliwe było oszacowania wszelkich kosztów inwestycji, warto wystąpić z wnioskiem o kredyt w sytuacji gdy dysponujemy już pełnym kompletem dokumentów, znacznie przyspieszy to procedury.

Dlaczego warto brać kredyty pod hipotekę?

W dzisiejszych czasach należy liczyć się z każdą złotówką. Nie warto, więc korzystać z ofert, które generują wysokie koszta dodatkowe. W tym celu powstały kredyty z zabezpieczeniem, a w tym w postaci hipoteki danej nieruchomości. Chcąc wziąć kredyt na zakup działki oraz budowę domu, z powodzeniem można sięgnąć po okazjonalny kredyt hipoteczny bez złożonych formalności. Jakie cechy przejawia to zobowiązanie? Przede wszystkim mowa o:

 • imponująco długim czasie spłaty zobowiązania bez poręczeń,
 • możliwości skorzystania z wysokiego kredytu bez dodatkowych zabezpieczeń,
 • gwarancji fachowego doradztwa i pomocy w zakresie finansów,
 • najatrakcyjniejszym oprocentowaniu dostępnym na naszym rynku,
 • akceptacji każdej formy przychodu kredytobiorcy,
 • możliwości zaciągnięcia kredytu zarówno w walucie obcej, jak i złotówkach,
 • dostępności oferty kredytowej nie tylko w oddziale, ale i przez Internet,
 • możliwości skorzystania z atrakcyjnego pakietu ubezpieczeniowego,
 • rozłożeniu spłaty zobowiązania na raty stałe, bądź malejące.

Weź kredyt budowlany i postaw własny wymarzony dom. Szukasz gotówki na budowę domu? Sprawdź aktualne oferty banków – ranking online. Niskie raty, wysokie transze. Minimum formalności, szybka wypłata gotówki. Porównaj kredyty budowlane i wybierz najkorzystniejszą ofertę.

W dzisiejszych czasach bardzo istotną rolę odgrywa różnego rodzaju wsparcie pieniężne. Nie musi ono dotyczyć wyłącznie podreperowania złej kondycji finansowej przeciętnych Polaków. Równie dobrze mogą one służyć do remontu, a nawet budowy własnego domu. Warto wiedzieć, że w przypadku kredytów budowlanych również widać różnorodność. W sytuacji, w której decydujemy się na budowę domu, a nie jego zakup korzystać można z kredytu budowlanego , który oparty jest na hipotece. Każdy zainteresowany musi jednak spełnić ściśle określone wymogi. Mowa tutaj między innymi o posiadaniu jeszcze przed złożeniem wniosku odpowiedniej działki przeznaczonej pod budowę oraz stosownego pozwolenia na budowę.

Kredyt budowlany – wybierz odpowiedni kredyt na budowę nieruchomości

Na wspomnianym pozwoleniu formalności się nie kończą. Bardzo ważne jest także to by posiadać kosztorys prac budowlanych. Banki najchętniej analizują te, które wcześniej zostały potwierdzone przez kierownika dalszej budowy.

Dla kredytobiorców istotną kwestią jest wypłacanie gotówki – oczywiście jest to bardzo zrozumiałe. Co ciekawe nie występuje tutaj zazwyczaj tendencja taka jak w przypadku kredytów gotówkowych – pieniądze nie są wypłacane za jednym razem, a w oparciu o specjalne transze. Analizując harmonogram bank wypłaca w odpowiednim czasie kolejną kwotę niezbędną do wykonania prac. Aby wszystko sprawnie przebiegało, specjalnie wytypowany pracownik banku kontroluje wykonane prace pomiędzy wypłatami transz.

Mimo, że wymienione formalności wydają się bardzo ciężkie do pozyskania, to w rzeczywistości każda budowa tak naprawdę posiada te dokumenty. Bez nich budowa domu nie miałaby większego sensu. Co więcej, pozwalają one na odpowiednie dostosowanie wysokości kredytu do potrzeb i możliwości przyszłych właścicieli domu. Jakby tego było mało, banki niekiedy polecają skorzystanie z poręczenia przez osobę trzecią. Na polski rynek wchodzą także ubezpieczenia. Dotyczą one nie tylko budowy, ale również ich przyszłych mieszkańców.

Kredyt budowlany kalkulator i symulacja rat

Planujesz budowę domu, a brak Ci odpowiednich środków? Poznaj najatrakcyjniejsze oferty na naszym rynku. Uzyskaj szybko pieniądze i zacznij realizować swoje cele. Kredyt budowlany kalkulator, bez wysokich opłat, długi okres kredytowania, możliwość wzięcia kredytu w walucie obcej, niski poziom oprocentowania, raty w formie stałej lub malejącej, ciekawe opcje ubezpieczeń dodatkowych.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą kredytu budowlanego, warto poznać propozycje poszczególnych banków w tym zakresie. Na naszym rynku jest i ich całkiem sporo i mogą się one różnić: wysokością oprocentowania, poziomem naliczanej marży, okresem spłaty a także koniecznością wykupienia produktów dodatkowych. Nie mniej jednak ten konkretny produkt bankowy, jeżeli tylko posiadamy odpowiednią zdolność kredytową, daje nam wielkie możliwości.

Cechy charakterystyczne kredytu budowlanego:

 1. Możliwość otrzymania środków w granicach 60-100% wartości nieruchomości.
 2. Czas spłaty zobowiązania rozłożony maksymalnie na 35 lat.
 3. Opcja otrzymania środków pieniężnych w walucie obcej.
 4. Indywidualny wybór rodzaju spłaty- raty o stałej lub malejącej wielkości.
 5. Oprocentowanie na poziomie do 15 %.
 6. Ciekawe produkty dodatkowo.
 7. Możliwość odroczenia spłaty w razie potrzeby.

Jak wybrać najlepsze kredyty budowlane

Masz zamiar wybudować dom, nie zwlekaj. Pamiętaj, że na rynku są dostępne kredyty budowlane. To właśnie ten produkt finansowy umożliwi Ci wybudowanie własnego domu. Zdecyduj się na kredyt budowlany i ruszaj z budową.

Do produktów, które wspólnie nazywane są kredytami budowlanymi zalicza się różne produkty finansowe chociaż są one często nazywane po prostu kredytami budowlanymi. Tymczasem najczęściej tego rodzaju produkty finansowe to połączenie ofert produktów hipotecznych i inwestycyjnych.

Gdy klient chce się dowiedzieć czegoś więcej raczej nie będzie miał problemów ze znalezieniem informacji. Klienci często szukają informacji na temat kredytów budowlanych. Szczegóły można uzyskać w profesjonalnych serwisach internetowych, które poświęcone są finansom.

Kredyty budowlane oraz kredyty mieszkaniowe można powiedzieć, że należą do jednej grupy produktów finansowych. Oprócz nich można wymienić jeszcze kredyty budowlano-hipoteczne i hipoteczne. Pamiętajmy, że kredyty budowlane przez to nie mają hipotecznego zabezpieczenia są udzielane na zdecydowanie krótszy czas. Ich okres kredytowania to przeważnie do pięciu lat. Ponadto nie można pominąć kwestii oprocentowania. Należy zwrócić uwagę, że również jest ono wyższe niż w przypadku kredytów hipotecznych. Można się oczywiście zastanawiać nad wyborem produktu finansowego, ale w przypadku, gdy klient nie chce decydować się na kredyt hipoteczny, aby nie ustanawiać hipoteki na nieruchomość może skorzystać z kredytu budowlanego. To alternatywa.

W związku z tym, że okres kredytowania jest krótszy klient decydujący się na kredyt budowlany liczy się z wysokimi ratami. Można również zdecydować się rozwiązanie połowiczne. Polega ono na połączeniu rozwiązań oferowanych udzielanych w ramach kredytu hipotecznego i budowlanego.

Zalety kredytu budowlanego

Kredyt budowlany jak już zostało wspomniane spełnia także warunki kredytu hipotecznego, gdyż opiera się o możliwości skorzystania z zastawu mieszkania, czy domu. Niemniej jednak w obu przypadkach przejawiają wiele atrakcyjnych warunków, a w tym:

 • wysoka kwota możliwa do pozyskania bez poręczeń,
 • brak złożonych formalności i zaświadczeń
 • bardzo atrakcyjne oprocentowanie zobowiązania,
 • możliwość wykorzystania części pieniędzy na dowolny cel,
 • gwarancja dodatkowego pakietu ubezpieczeniowego.
 • możliwość pozyskania gotówki w walucie obcej lub złotówkach,
 • akceptacja każdej możliwej formy przychodu,
 • możliwość pozyskania pieniędzy 100% online,
 • pewna możliwość skorzystania z karencji w spłacie zobowiązania,
 • gwarancja wyboru rat równych lub zmiennych – malejących,
 • długi okres spłaty zobowiązania – nawet 35 lat,
 • bezpłatna pomoc fachowców i doradców finansowych.

Masz zamiar wybudować dom, nie zwlekaj. Pamiętaj, że na rynku są dostępne kredyty budowlane. To właśnie ten produkt finansowy umożliwi Ci wybudowanie własnego domu. Zdecyduj się na kredyt budowlany i ruszaj z budową.

Do produktów, które wspólnie nazywane są kredytami budowlanymi zalicza się różne produkty finansowe chociaż są one często nazywane po prostu kredytami budowlanymi. Tymczasem najczęściej tego rodzaju produkty finansowe to połączenie ofert produktów hipotecznych i inwestycyjnych.

Gdy klient chce się dowiedzieć czegoś więcej raczej nie będzie miał problemów ze znalezieniem informacji. Klienci często szukają informacji na temat kredytów budowlanych. Szczegóły można uzyskać w profesjonalnych serwisach internetowych, które poświęcone są finansom.

Kredyty budowlane oraz kredyty mieszkaniowe można powiedzieć, że należą do jednej grupy produktów finansowych. Oprócz nich można wymienić jeszcze kredyty budowlano-hipoteczne i hipoteczne.

Pamiętajmy, że kredyty budowlane przez to nie mają hipotecznego zabezpieczenia są udzielane na zdecydowanie krótszy czas. Ich okres kredytowania to przeważnie do pięciu lat. Ponadto nie można pominąć kwestii oprocentowania. Należy zwrócić uwagę, że również jest ono wyższe niż w przypadku kredytów hipotecznych. Można się oczywiście zastanawiać nad wyborem produktu finansowego, ale w przypadku, gdy klient nie chce decydować się na kredyt hipoteczny, aby nie ustanawiać hipoteki na nieruchomość może skorzystać z kredytu budowlanego. To alternatywa.

W związku z tym, że okres kredytowania jest krótszy klient decydujący się na kredyt budowlany liczy się z wysokimi ratami. Można również zdecydować się rozwiązanie połowiczne. Polega ono na połączeniu rozwiązań oferowanych udzielanych w ramach kredytu hipotecznego i budowlanego.

Kredyt na budowę domu

Kredyty na budowę domu najlepsze na rynku! Najbardziej atrakcyjne pożyczki hipoteczne. Zobacz kredyty na budowę domu! Sprawdź warunki realizacji planów o wspaniałym domu.

Wielu klientów szuka idealnego kredytu na budowę domu. Niestety nie jest łatwo spełnić te marzenia nie mając wystarczająco dużych funduszy. Teraz jednak można wziąć kredyt budowlano-hipoteczny, który pozwoli na tego rodzaju inwestycję. Warto jednak zauważyć, że kredyt na budowę domu składa się z dwóch części:

 • kredyt budowlany – tego typu pożyczka jest kredytem budowlanym w momencie budowy domu. Kredyt ten jest zabezpieczony tak, jak inny kredyt gotówkowy, czyli umowa obejmuje odpowiedzialność ubezpieczyciela na spłatę zobowiązania w uwzględnianych sytuacjach. Bywa też tak, iż bank wymaga od klienta wykupienia polisy na życie i scedowania na ich instytucje odszkodowania. Nieraz banki wymagają też ubezpieczenia od ewentualnego ryzyka utraty pracy lub przekazania praw z od ognia czy innych zdarzeń losowych. Ten etap bank prognozuje na około dwa lata, okres ten nazywany jest okresem karencji w spłacie pożyczki. To znaczy, że wówczas spłaca się, na przykład, jedynie odsetki,
 • kredyt hipoteczny – pożyczka przekształca się w część hipoteczną w chwili oddania domu do użytku. Tutaj istotna jest różnica będąca rodzaje wkładu własnego klienta, którą jest różnica między kredytem pozostałym do spłaty, a wartością nieruchomości zabezpieczającej ową pożyczkę. W tym momencie zabezpieczeniem dla banku udzielającego pożyczki jest wówczas hipoteka wpisana na rzecz owej instytucji do księgi wieczystej nowego domu.

Hipoteka wówczas nadal jest własnością prawną banku, a nie klienta. Dopiero w momencie spłaty całego kredytu staje się pełnoprawną własnością osoby prywatnej, która zaciągnęła owy kredyt w banku. Warto więc zastanowić się nad budową wymarzonego domu i wziąć pod uwagę wszystkie opisane parametry. Z pewnością jednak tego typu kredyt może pomóc wielu klientom, którzy wciąż pragną postawić własny dom.

Aktualny kalkulator – kredytu na budowę domu

Tani kredyt na budowę domu kalkulator online wyliczy każdą ratę i ogólne koszta. Nie trać pieniędzy na doradcę finansowego. Poznaj kredyty na budowę domów kalkulatory Ci pomogą wybrać najbardziej korzystną ofertę bez wychodzenia z domu.

W związku z tym, że kredyt na budowę domu udzielany jest na podstawie zdolności kredytowej i możliwości finansowych kredytobiorcy, warto samemu obliczyć, jakiej można spodziewać się kwoty kredytu. Nie potrzeba do tego żadnych umiejętności matematycznych. Taki kalkulator za nas sprawdzi, jaka jest nasza zdolność kredytowa i pozwoli oszacować kwotę pożyczki, jaka zostanie nam przyznana. Kalkulator dostępny jest na wielu stronach internetowych, a aby poznać harmonogram spłat kredytu, należy wypełnić odpowiedni formularz. Dane, które umożliwiają określenie kwoty kredytu, wysokości rat oraz odsetek to:

 • przypuszczalna kwota kredytu,
 • oprocentowanie,
 • okres kredytowania,
 • wysokość dochodów kredytobiorcy,
 • wiek kredytobiorcy,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym.

Kalkulator biorąc pod uwagę wyżej wymienione dane, analizuje je i określa generalną kwotę, jaką bank będzie w stanie nam pożyczyć. Najważniejsze jest to, że my nie musimy za to narzędzie płacić, ponieważ udostępniane jest każdemu zainteresowanemu online w Internecie. Korzystać z niego można zarówno podczas faktycznej chęci skorzystania z kredytu bankowego, ale i w sytuacji w której w dalekiej przyszłości pragniemy skorzystać z kredytu na budowę domu. Pamiętajmy jednak, aby brać pod uwagę wyłącznie aktualne kalkulatory, gdyż widniejące stare dane mogą nas wprowadzić w błąd.

Kredyt na budowę domu systemem gospodarczym

Weź kredyt na budowę domu systemem gospodarczym bez poręczycieli i zaświadczeń o dochodach. Wyjątkowe wsparcie pieniężne dla każdego online. Nie trać czasu na szukanie ofert. Sprawdź kredyty na budowę domów systemem gospodarczym.

Kredyt na budowę domu systemem gospodarczym różni się od innych kredytów warunkami oraz rozwiązaniami. W jego przypadku banki stosują wydłużony okres karencji i wykorzystania kredytu. W związku z tym jakiś czas (określony przez dany bank) po uruchomieniu kredytu nie spłaca się raty kapitałowo-odsetkowej, a jedynie odsetki. Sprawia to, że można tak zaplanować budowę, aby raty kredytu nie obciążały zbytnio budżetu w okresie budowy. Takim sposobem kredyt jest spłacany dopiero po wybudowaniu domu i wprowadzeniu się do niego.

Innym atutem tego kredytu jest jego wypłacanie w transzach, czyli częściach. Powoduje to, że odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty, a nie od całości kwoty kredytu. Opłaty związane z tym kredytem (prowizja, oprocentowanie, ubezpieczenie) nie różnią się zbytnio od kredytów na zakup. Duży wpływ na te opłaty mają wysokość kredytu, wysokość dochodów i wkład własny. Wiele banków za wkład własny uzna posiadaną już działkę.

Kolejną istotną rzeczą jest wymóg formalny w postaci przedstawienia bankowi faktur potwierdzających rzeczywiste przeznaczenie środków pieniężnych na budowę domu. Najczęściej wystarczy faktura na 50-60% wartości kredytu. Należy, więc policzyć koszty materiałów i wykonanych prac. Może to zrobić rzeczoznawca lub inspekcja pracowników banku.

Przy wyborze banku należy wziąć pod uwagę planowany czas budowy, ponieważ w większości wypadków nie może ona trwać dłużej niż 24 miesiące. Niektóre placówki zgadzają się na 36 miesięczny czas trwania budowy.

Kredyt budowlano-hipoteczny na zakup, remont, modernizację, adaptację lub budowę domu. Z możliwymi wakacjami kredytowymi i długim okresem karencji. Do nawet stu procent wartości nieruchomości z możliwością ubezpieczenia na wypadek problemów finansowych kredytobiorcy.

Kredyt budowlano-hipoteczny należy do grupy kredytów długoterminowych i może być przeznaczony między innymi na:

 • budowę nieruchomości – również na rozbudowę lub dokończenie budowy, wraz z budową lub rozbudową garażu lub innego miejsca postojowego
 • remont nieruchomości – w tym również modernizację lub wykończenie
 • adaptację nieruchomości niemieszkalnej, by spełniała warunki nieruchomości mieszkalnej
 • nabycie działki budowlanej, na której rozpoczęła się już budowa nieruchomości i na dokończenie tej budowy
 • nabycie nieruchomości oraz jej remont, przebudowę, modernizację lub adaptację do celów mieszkalnych
 • spłatę innych kredytów zaciągniętych na kupno lub budowę nieruchomości

Przy kredycie budowlano-hipotecznym bardzo często dozwolone jest połączenie kilku celów kredytowych. Możliwe na przykład jest sfinansowanie budowy garażu lub części wyposażenia mieszkania określanego jako “wyposażenie trwałe” – na przykład mebli lub sprzętu AGD.
Uruchomienie kredytu budowlano-hipotecznego może nastąpić w formie jednorazowej wypłaty środków lub w finansowych transzach, których wysokość i częstotliwość uzależniona jest od harmonogramu prac budowlanych, który kredytobiorca dostarcza do banku, dołączając harmonogram wraz z kosztorysem prac do wniosku kredytowego.

Spłata kredytu budowlano-hipotecznego minimalnie trwa około 6 a maksymalnie nawet 40 lat. Maksymalna suma kredytu budowlano-hipotecznego uzależniona jest od wartości nieruchomości i sięgnąć może nawet do stu procent jej wartości (przy przedstawieniu stosownego zabezpieczenia, którym może być nawet nieruchomość, pod którą kredyt jest brany) lub około 80-90% przy braku takiego zabezpieczenia. Jedyną formą zabezpieczenia w takim przypadku, której bank może wymagać jest ubezpieczenie kredytu od następstw nieszczęśliwego wypadku, trwałego pogorszenia stanu zdrowia lub utraty pracy przez kredytobiorcę. Natomiast minimalna kwota kredytu hipoteczno-budowlanego jest różna w zależności od banku i waha się od 20 do 40 tysięcy złotych.

Kredyt budowlano-hipoteczny na budowę nieruchomości w tym domu

Kredyt hipoteczny na budowę domu to długoterminowy kredyt w transzach uzależnionych od harmonogramu prac. Wysokość kredytu zależna od wartości inwestycji i dostarczonego kosztorysu. Możliwa karencja na czas budowy domu, pełna spłata dopiero po zakończeniu inwestycji.

Kredyt hipoteczny przeznaczony na budowę domu to tak zwany kredyt hipoteczno-budowlany i jak sama nazwa wskazuje składa się z dwóch części składowych: części hipotecznej: gdy budowa domu zakończy się i wypłacone zostaną wszystkie transze kredytu na budowę domu nadchodzi czas spłacania pełnych rat. Hipoteka staje się wtedy jednym z głównych lub wręcz głównym zabezpieczeniem kredytu.Ale i części budowlanej – zabezpieczenie tej części kredytu najczęściej stanowi ubezpieczenie kredytobiorcy na wypadek wszelkich sytuacji, które mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu finansów. Kredyt budowlany wypłacany jest w transzach, o których częstotliwości oraz wysokości decyduje kosztorys oraz harmonogram prac budowlanych. Na czas trwania budowy kredytu, którą bank określa dzięki harmonogramowi prac budowlanych obowiązuje karencja w spłacie rat.

Warto nadmienić, że banki zazwyczaj życzą sobie, żeby zarówno kosztorys, jak i harmonogram prac budowlanych wykonały osoby, które posiadają stosowne wykształcenie i uprawnienia. Sprawia to, że dokumenty dostarczone i sygnowane przez nich są wiarygodniejszym źródłem informacji. Szczególnie ważne jest to przy kosztorysie prac budowlanych, który zawierać w sobie musi koszty zarówno materiałów, ich dostarczenia na miejsce docelowe, jak robocizny. Przy zaniżonym koszcie okazać się może, że środków na wykończenie zaczyna brakować, a przy zawyżonym z kolei kredytobiorca zaciągnie kwotę kredytu wyższą niż zakładał początkowo. Jeżeli okaże się, że środków zaczyna brakować, czy to przez zaniżenie kosztów, czy w sytuacji gdy wynikły koszty niezaplanowane lub kredytobiorca zdecydował się na droższe materiały nie trzeba pokrywać różnicy finansowej z własnej kieszeni i można postarać się o dobranie odpowiedniej kwoty kredytu w banku. Harmonogram prac natomiast nie jest aż tak sztywny i na przykład w sytuacji, gdy dana praca zostanie wykonana szybciej to kredytobiorca nie musi przerywać ciągłości prac, by otrzymać kolejną transzę kredytu, może się po nią zgłosić wcześniej.

Jak obliczyć ile kosztuje kredyt hipoteczny na budowę domu – kalkulator

Kredyt hipoteczny na budowę domu dla każdego. Oblicz swoją zdolność kredytową i wysokość raty. Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora, 100% online. Najlepsze oferty kredytów hipotecznych na budowę domu bez zbędnych formalności.

Kalkulator hipoteczny jest narzędziem, które pozwala nam obliczyć, ile będą wynosić poszczególne raty kredytu. Na wysokość raty wpływają czynniki takie jak: rynek, z którego kupujemy mieszkanie lub dom (pierwotny lub wtórny), wartość kupowanej nieruchomości, wybrana przez klienta waluta czy okres kredytowania.

Nie bez znaczenia jest także wybór rodzaju rat: równych lub malejących. Ponadto należy pamiętać, że raty mogą mieć inną wysokość, gdy weźmiemy kredyt hipoteczny na budowę domu i gdy pożyczymy tę samą kwotę na kupno domu już wybudowanego.

Po podaniu wszystkich niezbędnych danych kalkulator przedstawi nam oferty kredytowe poszczególnych banków. Najciekawsze z nich będą wyróżnione. Klient będzie mógł wybrać te, które go zainteresują i dzięki specjalnemu formularzowi, skontaktować się z przedstawicielami banków. Po wysłaniu wypełnionego formularza pracownik danej placówki dzwoni do klienta, by przedstawić mu więcej szczegółów i umówić się z nim na ewentualne spotkanie.

Kredyt hipoteczny na budowę domu – kalkulator

Zaciągnięcie kredytu na budowę wymarzonego domu bądź kupno własnego mieszkania to bardzo poważne zobowiązanie. Umowa pospisywana jest bowiem na kilka/kilkanaście lat i
dotyczy bardzo wysokich kwot. W jaki więc sposób odnaleźć na rynku ofertę, która okaże się
najkorzystniejsza? Z pomocą może przyjść kalkulator kredytu hipotecznego, który dokonuje
wstępnej selekcji ofert dostępnych na rynku.

Kalkulator kredytu hipotecznego to narzędzie, które wymaga po pierwsze określenia celu
kredytu. To, czy zamierzamy wziąć kredyt na kupno czy budowę domu, czy ewentualne M
będzie pochodzić z rynku pierwotnego czy też wtórnego, czy kupno domu obejmuje również
przynależącą do niego działkę, czy pieniądze przeznaczymy na refinansowanie budowy –
realnie wpływa na wysokość comiesięcznych rat. Oczywiście na wysokość raty wpływają
również inne czynniki, taki jak na przykład wartość kupowanego mieszkania bądź domu,
wybranej przez klienta waluty, okresy spłacania zobowiązania, zdecydowania się na raty
rosnące czy malejące itd. Jeżeli dokładnie i precyzyjnie określimy cele kredytu, kalkulator
wskaże bardziej realne koszty z nim związane.

Po wpisaniu danych kalkulator bardzo szybko pokazuje interesujące oferty bankowe. Dzięki
temu umożliwia skuteczne porównywanie ich ze sobą. Klient może więc odrzucić te, które
uważa za niekorzystne oraz podkreślić te, według niego, najodpowiedniejsze.
Kalkulator kredytów hipotecznych zawiera również pewien formularz, po wypełnieniu
którego skontaktujemy się automatycznie z trzema bankami, których oferty okazały się
najbardziej zbliżone do tych wymarzonych. Klientowi, po jego wysłaniu, nie pozostaje nic
innego, jak czekać na telefon od przedstawicieli bankowych. Dopiero podczas spotkań i
rozmów będą oni mogli sprecyzować ofertę swojego banku.

Kalkulator to więc narzędzie, dzięki któremu bardzo szybko można zgromadzić informacje
kredytowe pochodzące z różnych banków. Przyszły kredytobiorca ma więc szansę
odnalezienia w gąszczu ofert te najlepsze, a po dokładnym ich przeanalizowaniu, zdecydować
się na jedną, najkorzystniejszą opcję.

Najlepszy kredyt hipoteczny na działkę bez poręczycieli i zabezpieczeń. Sprawdź gdzie warto brać wsparcie pieniężne. Ranking ofert kredytów hipotecznych na własną działkę. Błyskawiczna akceptacja wniosków, niskie oprocentowanie, atrakcyjne warunki. Dobre kredyty hipoteczne na działki bez ograniczeń wiekowych.

Kredyt hipoteczny to jeden z rodzajów długoterminowych kredytów bankowych, który zabezpiecza się hipoteką. Jest to forma zabezpieczenia wierzytelności, polegająca na przyznaniu rzeczowego prawa na nieruchomości dłużnika na rzecz wierzyciela. Odbywa się to poprzez sporządzenie aktu notarialnego i wpisanie go do księgi wieczystej. W przypadku kiedy dłużnik nie jest w stanie wywiązać się z tego zobowiązania, wierzyciel ma prawo do przejęcia całej nieruchomości lub jej części na własność, jednak nie odbywa się to samoistnie, lecz na drodze egzekucji sądowej. Wygaśnięcie hipoteki następuje na skutek wygaśnięcia wierzytelności zabezpieczonej hipoteką. Innymi, tzw. tymczasowymi zabezpieczeniami (do czasu ustanowienia hipoteki) są: ubezpieczenie kredytu, weksel, blokada środków na rachunku lub poręczenie osoby trzeciej, mającej zdolność kredytową.

Kredyty hipoteczne dzieli się na trzy kategorie ze względu na cel ich zaciągania. Jedną z nich jest pożyczka hipoteczna, która przyznaje środki na dowolny cel nie zawsze związany z budową lub zakupem nieruchomości.

Druga to kredyt budowlano-hipoteczny, który przeznaczony jest dla osób fizycznych, spółdzielni lub deweloperów, chcących wybudować dom. Kredyt ten może być uruchomiony jednorazowo w całości lub w transzach, czyli małych częściach. Sposób wybrania kredytu ma znaczenie, ponieważ w przypadku uruchomienia transz, odsetki naliczane są od kwoty, która została wykorzystana, a nie od całej sumy. Do wniosku o taki kredyt należy dołączyć kosztorys, aby później można było rozliczyć wydatki na podstawie wszystkich faktur.

Ostatnim z kredytów jest kredyt hipoteczny udzielany na zakup domu, mieszkania własnościowego lub spółdzielczego albo innych nieruchomości, takiej jak np. działki pod zabudowę. W tym przypadku nie można zdecydować o sposobie uruchomienia go, ponieważ bank przelewa całość pożyczanej kwoty na rachunek sprzedającego daną nieruchomość (np. dewelopera) na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Oznacza to, że pieniądze, które musimy zapłacić za daną nieruchomość, wpłacane są od razu na konto osoby, która nam ją sprzedała.

Kredytobiorca może wybrać walutę w jakiej będzie mu korzystniej zaciągnąć kredyt. Mogą to być oczywiście „złotówki” lub inne waluty. W tym drugim przypadku kredyt udzielany jest w walucie krajowej, ale w dniu podpisywania umowy jego wartość przeliczana jest według bieżącego kursu na walutę obcą. Harmonogram rat podawany jest w walucie obcej, jednak spłata dokonywana jest w walucie krajowej po przeliczeniu według kursu na dany dzień. Do tej pory najczęściej wybieraną walutą przez Polaków był frank szwajcarski, jednak ostatnie zawirowania na giełdzie światowej rzuciły cień wątpliwości na opłacalność tej jednostki monetarnej.

Banki oferujące kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości prześcigają się w różnorodności udogodnień dla swoich klientów m.in. szybkim podjęciem decyzji o przyznanie kredytu, niskimi ratami i okresem kredytowania nawet do 35 lat.

Masz pomysł na własny dom i chciałbyś go zrealizować od podstaw? Brakuje Ci tylko działki, na której mógłbyś go postawić? Kredyt na zakup działki pomoże Ci zamieszkać na swoim. Okres kredytowania do 35 lat z niskim oprocentowaniem. Dogodne warunki spłaty zadłużenia dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Dowiedz się już dziś w bankach o kredyty na zakup działki i pozwól sobie sfinansować swoje marzenia.

Kredyt hipoteczny

Kiedy chcemy kupić działkę budowlaną, należy ubiegać się o taki sam kredyt, jak w przypadku, gdybyśmy decydowali się na zakup mieszkania, czy domu. Kredyt hipoteczny oferowany przez większość kredytodawców pokrywa koszty zakupu działki, na której chcemy postawić nieruchomość. Należy jednak uważać, ponieważ w niektórych przypadkach pokrywane jest tylko 50% wartość naszej ziemi. Banki jednak dają możliwość sfinansowania w niekiedy nawet 100% zakupu naszej działki. Kiedy? W przypadku, kiedy zabezpieczymy go inną nieruchomością lub wniesiemy dodatkową kwotę pieniędzy, jako zabezpieczenie spłaty kredytu przy braku wkładu własnego. Jest to korzystna opcja, ponieważ zachowując pewne procedury, możemy mieć sfinansowane całość kwoty naszej działki.

Warto wiedzieć

 • wysokość kredytu zależy od naszej zdolności kredytowej
 • bank będzie potrzebował od nas dokumentu, który potwierdza, że dana działka jest rzeczywiście przeznaczona pod zabudowę
 • dodatkowo może być od nas wymagany dokument przedstawiający, jakie jest dokładne przeznaczenie działki oraz warunki zagospodarowania terenu
 • ponadto ważny jest dokument potwierdzający, że osoba sprzedająca jest rzeczywiście właścicielem ziemi.
 • oprocentowania zaczyna się już od 3%
 • kwota o jaką możemy się ubiegać jest uzależniona od kosztów działki oraz naszej zdolności kredytowej. Istnieją placówki, które nie posiadają limitu przyznawanego kredytu hipotecznego

Kupuj i buduj

Oto oferta banku, która umożliwi Ci wybudowanie domu na sfinansowanej przez niego działce:

 • atrakcyjne, negocjowane indywidualnie warunki cenowe
 • długi okres kredytowania – aż do 35 lat
 • raz w roku wakacje kredytowe – możliwość zawieszenia spłaty jednej raty
 • karencja w spłacie kapitału w okresie realizacji inwestycji nawet do 36 miesięcy

Nie odkładaj decyzji i weź kredyt na zakup działki i budowę domu. Zamieszkaj wreszcie we własnym domu i ciesz się z tego, że jesteś u siebie. Zdecyduj się na kredyt, który pomoże spełnić marzenia Twoje i twojej rodziny. Najlepsze kredyty na kupno domu i działki dla każdego bez poręczycieli.

Klienci coraz częściej chcą jeden kredyt na wszystko, dlatego jeżeli szukają to konkretnej oferty, która będzie obejmować zakup działki i pokrywać koszty inwestycji w budowę domu. Warto mieć własny dom, dlatego klientów interesuje jeden kredyt na zakup działki i budowę domu. Nie chcą osobnego kredytu na zakup działki, a kolejnego na budowę. Banki dostosowały się do tych wymagań i można już teraz coraz częściej przeglądając ich ofertę trafić na taką właśnie propozycję.

Naturalnie w Internecie można znaleźć wiele porównywarek i rankingów tych właśnie kredytów. Dzięki nim można się dowiedzieć, które banki w ogóle oferują takie kredyty i to na dobrych warunkach. Jeżeli chcemy mieć własny dom, a przy okazji mamy stałą pracę albo prowadzimy własną działalność i mamy stałe dochody to z pewnością nie należy odkładać decyzji o własnym domu, jeżeli ono jest dla nas tak ważne.

Decydując się na kredyt na zakup działki i budowę domu bank może jako zabezpieczenie uznać działkę. Dla klienta jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy ma dopiero powstać. Kredyt, o którym mowa jest najczęściej kredytem hipotecznym. Jeszcze przed wzięciem kredytu można się zapoznać z propozycjami, które są dostępne na rynku. Banki są coraz bardziej otwarte na potrzeby rynku. Ich oferta musi odpowiadać realnym wymaganiom.

Kredyty hipoteczne są bardziej powszechne niż jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu. Wtedy budziły po prostu obawy. Obecnie budzą zaufanie potencjalnych klientów banku, którzy wybierają je, aby móc wybudować własny dom, który jest ich marzeniem. Dosłownie opłaca się poszukiwać działki, na której później zostanie wzniesiony dom.

0 0 votes
Article Rating
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz R
8 miesięcy temu

Witam. Potrzebuje pilnego kredytu hipotecznego na 100 000 zł, bo zamierzam kupić działkę budowlaną. Proszę o więcej informacji. Pozdrawiam

Dobre kredyty hipoteczne dla każdego na już!
1 rok temu

Marzysz o budowie domu? Tani kredyt hipoteczny dla każdego bez BIK!

* bez wkładu własnego
* nie weryfikujemy baz dłużników
* okres spłaty nawet 40 lat
* kwota kredytu do 400 000 zł
* możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów
* możesz skorzystać z wakacji kredytowych
* prześlij wniosek kredytowy bez wychodzenia z domu
* wystarczy oświadczenie o dochodach

Jeśli szukasz taniego kredytu na kupno działki budowlanej lub mieszkania albo budowę własnego domu to dobrze trafiłeś! My pomożemy Ci zaciągnąć najtańszy i najbardziej korzystny kredyt hipoteczny. Wystarczy, że do nas napiszesz! Czekamy na Ciebie! Opisz nam swoją sytuację i jakiego kredytu potrzebujesz!

Ważne informacje O serwisie Serwis funkcjonuje na podstawie Regulaminu. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności. Używamy Cookies i podobnych technologii. Ważne Administrator nie świadczy usług finansowych i nie jest kredytodawcą, pośrednikiem finansowym lub pośrednikiem kredytowym w rozumieniu Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715). Administrator prowadząc niniejszy Serwisu nie dokonuje czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem lub zawieraniem umowy o kredyt konsumencki (pożyczkę) oraz nie uzyskuje z tego tytułu oraz z tytułu prowadzenia ninijeszego Serwisu jakichkolwiek korzyści majątkowych bezpośrednio od jego Użytkowników.

Treści Wszelkie Treści, dane i informacje zawarte w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny a także nie są rekomendacją, usługą doradztwa i pośrednictwa finansowego, inwestycyjnego, prawnego itp. Treści zostały zamieszczone przez Administratora lub podmioty trzecie jedynie w celach publikacji subiektywnych, luźnych i niezobowiązujących poglądów i analiz ich autorów. Administrator nie gwarantuje ich rzetelności, aktualności i zgodności z prawdą i nie bierze odpowiedzialności za ich wykorzystanie. Użytkownik ponosi wyłączne ryzyko wykorzystania Treści, danych i informacji zawartych w Serwisie i w związku z tym powinien dokonać ich samodzielnej weryfikacji.

Weryfikacja zdolności kredytowej Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Przed zawarciem umowy firmy pożyczkowe mają obowiązek dokonać weryfikacji zdolności kredytowej konsumentów i oceny ryzyka kredytowego na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy. Konsument ma obowiązek przedstawienia, na żądanie kredytodawcy, dokumentów i informacji niezbędnych do dokonania oceny ryzyka kredytowego. Jeżeli kredytodawcą jest bank, ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest przy uwzględnieniu art. 70 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe. W związku z powyższym wszelkie sformułowania użyte w Serwisie, które sugerują, że taka weryfikacja nie istnieje mogą wynikać jedynie z braku aktualności lub rzetelności Treści, w której zostały zamieszczone.

Pożyczaj odpowiedzialnie Pożyczaj w ostateczności na cele, które są niezbędne do życia. Upewnij się, że kwota rat nie będzie dla Ciebie zbyt wysoka i że pożyczkę spłacisz terminowo. Nie pożyczaj gdy nie masz pracy i stałego dochodu. Nie spłacaj pożyczek innymi pożyczkami.

Uwaga! Przed zaciągnięciem pożyczki sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej, umowę oraz warunki pożyczki a przede wszystkim: - całkowity koszt pożyczki, - wysokości oprocentowania, - wysokość prowizji za udzielenie pożyczki i wysokość opłat administracyjnych, przygotowawczych, ubezpieczeń itp., - procedurę na wypadek braku lub nieterminowej spłaty pożyczki w tym wysokość opłat windykacyjnych, za monity, upomnienia, wezwania a także wysokość odsetek karnych, - możliwość, warunki i koszt przedłużenie okresu spłaty pożyczki.

Uwaga! Skutkiem braku lub nieterminowej spłaty pożyczki może być przede wszystkim: - wpisanie do rejestru dłużników i brak możliwości zaciągania kolejnych pożyczek, - zlecenie odzyskania wierzytelności lub sprzedaż jej firmie windykacyjnej, - postępowanie sądowe lub komornicze, - naliczenie dodatkowych kosztów takich jak odsetki karne, opłaty za monity, upomnienia, wezwania, ponaglenia i inne koszty windykacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Regulamin Serwisu Polityka Prywatności © 2022 ipocentrum.pl