do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny na zakup domu (aktualizacja lato 2020)

Najlepszy kredyt na zakup domu lub mieszkania. Sprawdź jak szybko sfinansować pozyskanie nowego budynku. Atrakcyjne raty, niskie oprocentowanie, minimum formalności. Wybór najlepszej oferty kredytu z rankingiem internetowym. Porównaj kredyty na zakup domów i wybierz ten najlepszy. Darmowa pomoc doradcy 100% online bez wychodzenia z domu.

Wybór najlepszego kredytu, który ma zostać przeznaczony na zakup domu musi być bardzo przemyślany. Nie można kierować się w podjęciu decyzji wyłącznie reklamą telewizyjną, czy przekonaniem. Aby decyzja była przemyślana i najbardziej właściwa należy porównać wiele ofert. Do tego celu służą chociażby bezpłatne rankingi online dostępne bez logowania się i opłat. W tym celu warto bliżej przyjrzeć się i porównać pomiędzy ofertami takie czynniki jak: oprocentowanie, zabezpieczenia, warunki spłaty oraz opłaty i prowizje.

Kredyty na kupno domu – co wziąć pod uwagę?

W celu pozyskania odpowiedniej ilości gotówki na pokrycie zakupu domu najczęściej zainteresowani decydują się na skorzystanie z kredytu hipotecznego. W tym celu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim pod uwagę należy brać okres spłaty zobowiązania. To właśnie na niego wpływ ma między innymi posiadana zdolność kredytowa. Ponadto wpływa na wysokość rat oraz całości możliwego do pozyskania kredytu.

Istotna jest także waluta kredytu, gdyż osoby znające się na finansach mogą pozwolić sobie na kredyt w obcej walucie. Dlaczego? Najzwyczajniej te w złotówkach są zazwyczaj droższe od pozostałych. Decydując się na kredyt przeznaczony na zakup domu, warto zbadać wkład własny. To od niego zależy niekiedy udzielenie pozytywnej decyzji kredytowej przez bank.

Zakup domu jest potrzebą wielu osób. Dom jest miejscem, w którym można żyć spokojnie, bez problemów, budując własne życie rodzinne. Niewiele osób może kupić dom bez żadnego kredytu – dom kosztuje od 300 000 do 1 miliona złotych. Dwadzieścia procent takiej kwoty trzeba mieć jako tak zwany wkład własny. Pozostałe osiemdziesiąt procent może sfinansować bank. Kredyt należy wybierać rozważnie, bo jest to zobowiązanie wieloletnie, czasami spłacane przez dwa pokolenia kredytobiorców.

Na jaki czas kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny zaciąga się na co najmniej 20-30 lat. Niewiele osób pobiera zobowiązanie na krótki czas, ponieważ kwota jest bardzo wysoka. Przeważnie wysokość kwoty zachęca do zadłużania się na co najmniej 30 lat. Jeszcze kilka lat temu możliwe było zadłużanie się na 40-50 lat, jednak dzisiaj, w czasach kryzysu, nie jest to już możliwe.

Co opłaca kredyt hipoteczny?

Dzięki kredytowi hipotecznemu można kredytować zakup gotowego domu, działki budowlanej, budowy nowego domu. Wszystko zależy od potrzeb danej osoby. Sporo osób kupuje dom postawiony, ale do wykończenia i na prace budowlane potrzebuje pewnej kwoty. Banki obecnie jednak oczekują, że kredytobiorca będzie miał 20-30 procent kwoty, czyli tak zwany wkład własny. Kiedyś ubezpieczano niski lub zerowy wkład własny, jednak dzisiaj wkład własny stał się koniecznością. Każda osoba musi uzbierać pieniądze i dołożyć je do zobowiązania.

Jakie dokumenty są niezbędne?

Kredytobiorca musi przedstawić dowody tożsamości, dokumenty poświadczające zarobki oraz ich źródło, dokumenty dotyczące domu – na przykład operat szacunkowy w przypadku zakupu gotowego domu lub dokumenty działki budowlanej. Bank musi dokładnie wiedzieć na jaki cel pobrany zostanie kredyt hipoteczny. Kredytobiorca musi starannie wybrać bank, z którym zwiąże się na wiele lat. Jeśli wybór nie będzie rozważny to konieczna będzie zmiana placówki, co wiąże się z komplikacjami oraz wymaga sporo czasu. Kredyt hipoteczny jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieszkać we własnym domu.

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Błyskawiczne kredyty mieszkaniowe od ręki dla każdego!
5 miesięcy temu

Najlepsza oferta kredytów mieszkaniowych na kupno lub budowę domu , mieszkania

* nie pobieramy przedpłat
* wysokie kwoty
* darmowy wniosek
* bez wychodzenia z domu
* niskie oprocentowanie
* długi czas spłaty
* możesz być zadłużony lub bezrobotny
* wysoka przyznawalność
* bez wkładu własnego

Napisz już dziś, a jeszcze dziś otrzymasz szybką gotówkę na zakup wymarzonego mieszkania!