do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny dla singli – jesteś singlem i chcesz kupić mieszkanie na kredyt?

Wszystko co musisz wiedzieć o kredytach hipotecznych dla singli. Jaki kredyt wybrać ? Który kredyt będzie najkorzystniejszy dla singla? Dowiedz się w jaki sposób uzyskać kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny to taki rodzaj kredytu, którego bank może udzielić nam na długi okres, przykładowo na zakup lub budowę domu czy mieszkania. W ramach zabezpieczenia stosuje się zabieg hipoteki, czyli ograniczonej własności nabytego mienia.

Single, jako osoby niezależne, również finansowo, coraz częściej decydują się na zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup prywatnego lokum. Niestety jeszcze kilka lat temu nie było to wcale takie proste, jeśli nie niemożliwe, bowiem banki bardzo często nie chciały udzielać kredytów osobom samotnym. Działo się tak, ponieważ single stanowili dla banków mniejsze zabezpieczenie niż rodziny. Obecnie sytuacja uległa poprawie i singlom łatwiej o kredyt, muszą jednak wykazać, że ich miesięczny dochód jest wyższy niż np. rodziny z dziećmi ubiegającej się o kredyt w podobnej kwocie.

Programy pomocowe

Od niedawna osoby samotne mogą liczyć na pomoc ze strony rządu. Powstał bowiem projekt uwzględniający singli w programie „rodzina na swoim”. Pomoc polegać będzie na jednorazowej dopłacie do pierwszego mieszkania, którego metraż nie przekroczy 50 metrów kwadratowych.

Porównywarki kredytów

Doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących dowiedzieć się, który kredyt, czy jaki bank będzie dla nich najkorzystniejszy jest skorzystanie z tzw. porównywarek kredytów. W Internecie znajdziemy tego typu portale, działają one identycznie jak porównywarki cen . W przypadku kredytów znajdziemy porównanie ofert poszczególnych banków, kalkulatory walutowe, informacje o ubezpieczeniach czy lokatach. Ustawiając odpowiednie filtry wyszukiwania na pewno znajdziemy coś dla siebie a w razie wątpliwości warto udać się do wybranego oddziału na rozmowę z konsultantem kredytowym. Wizyta w banku jest bardzo ważna z uwagi ruchomej granicy zdolności kredytowej dla każdego singla. Wszystko zależy od wysokości wykazanych zarobków.

Sprawdź czym są kredyty mieszkaniowe dla singli. Jesteś samotny, ale chcesz posiadać własne mieszkanie? Weź kredyt mieszkaniowy dla singla i ciesz się wolnością. Czas na samodzielność! Ze wsparciem pieniężnym z banku jest to zupełnie możliwe – wypełnij wniosek online już dziś.

Kredyt ten jest skierowany z myślą o tych, którzy nie mają jeszcze własnej rodziny ani dzieci, ale chcą mieć własne mieszkanie. Banki podchodzą do takich klientów całkiem inaczej. W przypadku par można mówić o dwóch źródłach dochodu i jest to znacząca różnica dla instytucji bankowych, które udzielają kredytów. Singiel pod tym kątem jest bardziej ryzykownym klientem niż np. małżeństwo.

Jednym z podstawowych wymagań, jakie musi spełnić klient ubiegający się o taki kredyt to zarobki mieszczące się w granicach 2500zł miesięcznie oraz wkład własny minimum 20% ceny danego mieszkania. Przy takim wkładzie bank powinien udzielić kredytu hipotecznego na kwotę do 200 tys. złotych. Niekiedy zarobki singli są mniejsze niż kwota podana wyżej. Wtedy wówczas bank może zażądać od klienta większego wkładu finansowego lub dodatkowego ubezpieczenia kredytu w przypadku utraty pracy, choroby czy wypadku. Ocena zdolności kredytowej zależy również od naszego wieku, miejsca zatrudnienia, planów na przyszłość oraz od obecnych zobowiązań finansowych. W przypadku singla potwierdza się zasada, że zgromadzone oszczędności zwiększają zdolność kredytową i dzięki temu bank może bardziej zaufać klientowi.

Starając się o taki kredyt należy być świadomym tego, że nie wszystkie mieszkania kwalifikują się do otrzymania na nie pożądanych pieniędzy. W takim wypadku nie bierze się pod uwagę mieszkań kilku pokojowych czy też apartamentów. Klient ma jedynie do wyboru kawalerki. Zwiększająca się liczba osób, które są singlami sprawiła, że banki coraz częściej biorą pod uwagę ich potrzeby.

Niektóre banki biorą pod uwagę także przystąpienie do kredytu osób trzecich. Mogą to być zarówno członkowie rodziny singli lub osoby niespokrewnione z kredytobiorcą. Przystępując do umowy biorą na siebie całość zadłużenia.

Wysoki kredyt mieszkaniowy dla singla

W dzisiejszych czasach życie w pojedynkę jest bardzo uciążliwe. Nie chodzi tutaj o aspekty emocjonalne, ale przede wszystkim te materialne. Osoby te nie dostaną bardzo wysokiego kredytu standardowego, ponieważ nie wlicza się między innymi dwóch źródeł zarobku, a tylko jedno. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kredytu mieszkaniowego skierowanego wyłącznie do singli.

Do największych zalet kredytu mieszkaniowego dla singla zaliczyć można:

  • dowolny cel, a w tym między innymi zakup lub remont mieszkania,
  • wysokość kredytu sięgająca nawet 90% wartości mieszkania,
  • natychmiastowa decyzja kredytowa dostępna 100% online,
  • możliwość skorzystania z kredytu w złotówkach, ale i walucie zagranicznej,
  • gwarancja możliwości wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów,
  • możliwość skorzystania z dopłaty z tytułu Mieszkania dla Młodych,
  • minimalne oprocentowanie bez poręczeń i dodatkowych zabezpieczeń.
0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jesteś singlem! Pomożemy Ci zaciągnąć kredyt hipoteczny na własne M!
1 rok temu

Oferta kredytów hipotecznych dla singli na najlepszych warunkach bez BIK

Szukasz taniego i korzystnego kredytu hipotecznego dla singla, ale nie masz zdolności kredytowej? Zgłoś się do Nas! My Ci pomożemy! Dzięki Nam uzyskasz kredyt na wymarzone mieszkanie z najlepszych oprocentowaniem!

* korzystne oprocentowanie
* RRSO od 1,99%
* bez wkładu własnego
* kwota kredytu od 50 000 do 500 000 zł
* okres spłaty do 35 lat
* możliwość wcześniejszej spłaty
* formalności załatwisz zdalnie, bez wychodzenia z domu
* w wyjątkowych okolicznościach wydłużenie okresu spłaty do 40 lat
* możesz być w BIK, KRD
* bez zaświadczeń o dochodach, wystarczy Twoje oświadczenie

Już teraz zostaw komentarz i jeszcze w tym miesiącu przeprowadź się do swojego wymarzonego własnego mieszkania! Napisz jaki kredyt Cie interesuje i pokrótce jak wygląda Twoja sytuacja. Pomożemy każdemu!

Ważne informacje O serwisie Serwis funkcjonuje na podstawie Regulaminu. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności. Używamy Cookies i podobnych technologii. Ważne Administrator nie świadczy usług finansowych i nie jest kredytodawcą, pośrednikiem finansowym lub pośrednikiem kredytowym w rozumieniu Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715). Administrator prowadząc niniejszy Serwisu nie dokonuje czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem lub zawieraniem umowy o kredyt konsumencki (pożyczkę) oraz nie uzyskuje z tego tytułu oraz z tytułu prowadzenia ninijeszego Serwisu jakichkolwiek korzyści majątkowych bezpośrednio od jego Użytkowników.

Treści Wszelkie Treści, dane i informacje zawarte w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny a także nie są rekomendacją, usługą doradztwa i pośrednictwa finansowego, inwestycyjnego, prawnego itp. Treści zostały zamieszczone przez Administratora lub podmioty trzecie jedynie w celach publikacji subiektywnych, luźnych i niezobowiązujących poglądów i analiz ich autorów. Administrator nie gwarantuje ich rzetelności, aktualności i zgodności z prawdą i nie bierze odpowiedzialności za ich wykorzystanie. Użytkownik ponosi wyłączne ryzyko wykorzystania Treści, danych i informacji zawartych w Serwisie i w związku z tym powinien dokonać ich samodzielnej weryfikacji.

Weryfikacja zdolności kredytowej Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Przed zawarciem umowy firmy pożyczkowe mają obowiązek dokonać weryfikacji zdolności kredytowej konsumentów i oceny ryzyka kredytowego na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy. Konsument ma obowiązek przedstawienia, na żądanie kredytodawcy, dokumentów i informacji niezbędnych do dokonania oceny ryzyka kredytowego. Jeżeli kredytodawcą jest bank, ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest przy uwzględnieniu art. 70 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe. W związku z powyższym wszelkie sformułowania użyte w Serwisie, które sugerują, że taka weryfikacja nie istnieje mogą wynikać jedynie z braku aktualności lub rzetelności Treści, w której zostały zamieszczone.

Pożyczaj odpowiedzialnie Pożyczaj w ostateczności na cele, które są niezbędne do życia. Upewnij się, że kwota rat nie będzie dla Ciebie zbyt wysoka i że pożyczkę spłacisz terminowo. Nie pożyczaj gdy nie masz pracy i stałego dochodu. Nie spłacaj pożyczek innymi pożyczkami.

Uwaga! Przed zaciągnięciem pożyczki sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej, umowę oraz warunki pożyczki a przede wszystkim: - całkowity koszt pożyczki, - wysokości oprocentowania, - wysokość prowizji za udzielenie pożyczki i wysokość opłat administracyjnych, przygotowawczych, ubezpieczeń itp., - procedurę na wypadek braku lub nieterminowej spłaty pożyczki w tym wysokość opłat windykacyjnych, za monity, upomnienia, wezwania a także wysokość odsetek karnych, - możliwość, warunki i koszt przedłużenie okresu spłaty pożyczki.

Uwaga! Skutkiem braku lub nieterminowej spłaty pożyczki może być przede wszystkim: - wpisanie do rejestru dłużników i brak możliwości zaciągania kolejnych pożyczek, - zlecenie odzyskania wierzytelności lub sprzedaż jej firmie windykacyjnej, - postępowanie sądowe lub komornicze, - naliczenie dodatkowych kosztów takich jak odsetki karne, opłaty za monity, upomnienia, wezwania, ponaglenia i inne koszty windykacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Regulamin Serwisu Polityka Prywatności © 2022 ipocentrum.pl