do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny dla singli – jesteś singlem i chcesz kupić mieszkanie na kredyt?

Wszystko co musisz wiedzieć o kredytach hipotecznych dla singli. Jaki kredyt wybrać ? Który kredyt będzie najkorzystniejszy dla singla? Dowiedz się w jaki sposób uzyskać kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny to taki rodzaj kredytu, którego bank może udzielić nam na długi okres, przykładowo na zakup lub budowę domu czy mieszkania. W ramach zabezpieczenia stosuje się zabieg hipoteki, czyli ograniczonej własności nabytego mienia.

Single, jako osoby niezależne, również finansowo, coraz częściej decydują się na zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup prywatnego lokum. Niestety jeszcze kilka lat temu nie było to wcale takie proste, jeśli nie niemożliwe, bowiem banki bardzo często nie chciały udzielać kredytów osobom samotnym. Działo się tak, ponieważ single stanowili dla banków mniejsze zabezpieczenie niż rodziny. Obecnie sytuacja uległa poprawie i singlom łatwiej o kredyt, muszą jednak wykazać, że ich miesięczny dochód jest wyższy niż np. rodziny z dziećmi ubiegającej się o kredyt w podobnej kwocie.

Programy pomocowe

Od niedawna osoby samotne mogą liczyć na pomoc ze strony rządu. Powstał bowiem projekt uwzględniający singli w programie „rodzina na swoim”. Pomoc polegać będzie na jednorazowej dopłacie do pierwszego mieszkania, którego metraż nie przekroczy 50 metrów kwadratowych.

Porównywarki kredytów

Doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących dowiedzieć się, który kredyt, czy jaki bank będzie dla nich najkorzystniejszy jest skorzystanie z tzw. porównywarek kredytów. W Internecie znajdziemy tego typu portale, działają one identycznie jak porównywarki cen . W przypadku kredytów znajdziemy porównanie ofert poszczególnych banków, kalkulatory walutowe, informacje o ubezpieczeniach czy lokatach. Ustawiając odpowiednie filtry wyszukiwania na pewno znajdziemy coś dla siebie a w razie wątpliwości warto udać się do wybranego oddziału na rozmowę z konsultantem kredytowym. Wizyta w banku jest bardzo ważna z uwagi ruchomej granicy zdolności kredytowej dla każdego singla. Wszystko zależy od wysokości wykazanych zarobków.

Sprawdź czym są kredyty mieszkaniowe dla singli. Jesteś samotny, ale chcesz posiadać własne mieszkanie? Weź kredyt mieszkaniowy dla singla i ciesz się wolnością. Czas na samodzielność! Ze wsparciem pieniężnym z banku jest to zupełnie możliwe – wypełnij wniosek online już dziś.

Kredyt ten jest skierowany z myślą o tych, którzy nie mają jeszcze własnej rodziny ani dzieci, ale chcą mieć własne mieszkanie. Banki podchodzą do takich klientów całkiem inaczej. W przypadku par można mówić o dwóch źródłach dochodu i jest to znacząca różnica dla instytucji bankowych, które udzielają kredytów. Singiel pod tym kątem jest bardziej ryzykownym klientem niż np. małżeństwo.

Jednym z podstawowych wymagań, jakie musi spełnić klient ubiegający się o taki kredyt to zarobki mieszczące się w granicach 2500zł miesięcznie oraz wkład własny minimum 20% ceny danego mieszkania. Przy takim wkładzie bank powinien udzielić kredytu hipotecznego na kwotę do 200 tys. złotych. Niekiedy zarobki singli są mniejsze niż kwota podana wyżej. Wtedy wówczas bank może zażądać od klienta większego wkładu finansowego lub dodatkowego ubezpieczenia kredytu w przypadku utraty pracy, choroby czy wypadku. Ocena zdolności kredytowej zależy również od naszego wieku, miejsca zatrudnienia, planów na przyszłość oraz od obecnych zobowiązań finansowych. W przypadku singla potwierdza się zasada, że zgromadzone oszczędności zwiększają zdolność kredytową i dzięki temu bank może bardziej zaufać klientowi.

Starając się o taki kredyt należy być świadomym tego, że nie wszystkie mieszkania kwalifikują się do otrzymania na nie pożądanych pieniędzy. W takim wypadku nie bierze się pod uwagę mieszkań kilku pokojowych czy też apartamentów. Klient ma jedynie do wyboru kawalerki. Zwiększająca się liczba osób, które są singlami sprawiła, że banki coraz częściej biorą pod uwagę ich potrzeby.

Niektóre banki biorą pod uwagę także przystąpienie do kredytu osób trzecich. Mogą to być zarówno członkowie rodziny singli lub osoby niespokrewnione z kredytobiorcą. Przystępując do umowy biorą na siebie całość zadłużenia.

Wysoki kredyt mieszkaniowy dla singla

W dzisiejszych czasach życie w pojedynkę jest bardzo uciążliwe. Nie chodzi tutaj o aspekty emocjonalne, ale przede wszystkim te materialne. Osoby te nie dostaną bardzo wysokiego kredytu standardowego, ponieważ nie wlicza się między innymi dwóch źródeł zarobku, a tylko jedno. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kredytu mieszkaniowego skierowanego wyłącznie do singli.

Do największych zalet kredytu mieszkaniowego dla singla zaliczyć można:

  • dowolny cel, a w tym między innymi zakup lub remont mieszkania,
  • wysokość kredytu sięgająca nawet 90% wartości mieszkania,
  • natychmiastowa decyzja kredytowa dostępna 100% online,
  • możliwość skorzystania z kredytu w złotówkach, ale i walucie zagranicznej,
  • gwarancja możliwości wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów,
  • możliwość skorzystania z dopłaty z tytułu Mieszkania dla Młodych,
  • minimalne oprocentowanie bez poręczeń i dodatkowych zabezpieczeń.
0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jesteś singlem! Pomożemy Ci zaciągnąć kredyt hipoteczny na własne M!
4 miesięcy temu

Oferta kredytów hipotecznych dla singli na najlepszych warunkach bez BIK

Szukasz taniego i korzystnego kredytu hipotecznego dla singla, ale nie masz zdolności kredytowej? Zgłoś się do Nas! My Ci pomożemy! Dzięki Nam uzyskasz kredyt na wymarzone mieszkanie z najlepszych oprocentowaniem!

* korzystne oprocentowanie
* RRSO od 1,99%
* bez wkładu własnego
* kwota kredytu od 50 000 do 500 000 zł
* okres spłaty do 35 lat
* możliwość wcześniejszej spłaty
* formalności załatwisz zdalnie, bez wychodzenia z domu
* w wyjątkowych okolicznościach wydłużenie okresu spłaty do 40 lat
* możesz być w BIK, KRD
* bez zaświadczeń o dochodach, wystarczy Twoje oświadczenie

Już teraz zostaw komentarz i jeszcze w tym miesiącu przeprowadź się do swojego wymarzonego własnego mieszkania! Napisz jaki kredyt Cie interesuje i pokrótce jak wygląda Twoja sytuacja. Pomożemy każdemu!