do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny dla emerytów i osób starszych

Twoja emerytura nie wystarcza Ci na dobre, godne życie, na które zasługujesz? Tak jak większość emerytów odmawiasz sobie przyjemności? Pieniądze, które otrzymujesz wystarczają Ci tylko na zaspokojenie podstawowych potrzeb? A może pragniesz kupić mieszkanie, ale brak Ci funduszy? Zdecyduj się na kredyt hipoteczny dla emerytów. Dzięki niemu zrozumiesz, że życie po 60 może nabrać żywych kolorów!

To już nie takie trudne!

Kiedyś, zwyczajowo, banki udzielały kredytów hipotecznych w taki sposób, aby między 65-70 rokiem życia, były już one spłacone. Dziś, w czasach gdy przybywa ludzi w podeszłym wieku, gdyż żyjemy coraz dłużej, banki tworzą coraz to nowe oferty dopasowane właśnie do potrzeb emerytów i rencistów. W oczach banków, emeryt to dobry klient – osoba o stabilnej sytuacji finansowej, która zazwyczaj regularnie spłaca pobrane świadczenia, jest rzetelna i uczciwa.

Ile trwa spłata kredytu?

Zazwyczaj emeryci mogą liczyć na 10-15 letni okres kredytowania. Wiele banków jednak, w ogóle nie patrzy na wiek kredytobiorcy. Często, w przypadku dobrego zabezpieczenia kredytu, mogą go otrzymać nawet osoby, które ukończyły 70 rok życia. 10-letni okres spłaty kredytu, to niewiele jak na sporą kwotę kredytu hipotecznego. Krótszy okres kredytowania oznacza większe raty. Niewielka emerytura może nie być wystarczająca na spłacanie takich rat. Większość banków zgadza się, by do kredytu dołączyły dzieci kredytobiorcy. Dzięki temu wydłuża się okres spłaty, a co za tym idzie, raty zmniejszają się.

Odwrócony kredyt hipoteczny, co to takiego?

W połowie grudnia wejdzie w życie ustawa o odwróconych kredytach hipotecznych. Taka forma kredytów istnieje już w kilku innych państwach. Na czym to polega? Osoba starsza zawiązuje umowę z bankiem wg której w zamian za przepisanie nieruchomości na własność banku, instytucja ta wypłaca comiesięczną lub dużą jednorazową należność, uzależnioną od wartości nieruchomości. Co ważne, spadkobiercy będą mieli możliwość odzyskania prawa do nieruchomości, w wypadku, gdy w ciągu 12 miesięcy spłacą zaciągnięty kredyt. Jeśli jednak nie zdecydują się na to, bank wypłaci im różnicę między kredytem, a ceną, za którą sprzedane zostało mieszkanie, o ile oczywiście będzie to wartość dodatnia.

Kredyt hipoteczny dla emerytów to dobre i łatwe rozwiązanie, na zakup nieruchomości lub na uzyskanie dodatku do emerytury. Jeśli wybierzemy sprawdzony bank, mamy gwarancję przejrzystości umowy i wielu korzyści z niej płynących.

0 0 votes
Article Rating
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eugeniusz
5 miesięcy temu

Witam. jestem an emeryturze mam 65 lat, czy jest możliwość zaciągnięcia kredytu na 200 tys zł? Proszę o odp na maila.

Udzielamy kredytów mieszkaniowych dla seniorów!
3 miesięcy temu

Dzień dobry. Jeżeli szukasz korzystnego i szybkiego kredytu hipotecznego bez dużej ilości formalności, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Specjalizujemy się w kredytach hipotecznych dla każdego, a głównie dla seniorów, emerytów i rencistów. Jeżeli masz skończone 60 lat i bank nie chce udzielić ci kredytu mieszkaniowego, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Ze mną zaoszczędzisz swój czas i energię. Pomagam już wiele lat w otrzymaniu kredytów hipotecznych z niskim oprocentowaniem i długim okresem spłaty. Czekamy na Twoje zgłoszenie w komentarzu!