do 1,5 mln zł nawet na 35 lat

hipoteka, konsolidacja, refinansowanie

Otwórz ➔

0% prowizji

Otwórz ➔

15 banków w jednym miejscu

Otwórz ➔

0% prowizji za udzielenie

0% za wcześniejszą spłatę

wakacje kredytowe

Otwórz ➔

Kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich – oferty i kalkulator rat

Najlepszy kredyt we frankach kalkulator pomoże wyliczyć Ci raty zobowiązania. Weź korzystny kredyt w walucie obcej i ciesz się z dodatkowej gotówki. Sprawdź gdzie warto brać pieniądze bez poręczycieli. Najtańsze kredyty we frankach kalkulator online za darmo.

Kredyt we frankach już nie tak popularny, ale wciąż opłacalny, wbrew obiegowej opinii. Kalkulator kredytów we frankach szwajcarskich to pomoc przy wyliczeniach kosztu kredytów i ewentualnych kwot związanych z przewalutowaniem kredytów.

Po kryzysie związanym z nagłym osłabieniem kursu złotego i związanej z tym zwyżce wartości franka szwajcarskiego na rynku finansowym musiały nastąpić pewne daleko idące zmiany. Zmiany te spowodowały, że kredyt we frankach szwajcarskich, dla dobra potencjalnych kredytobiorców jest obecnie bardzo trudno dostępny. Nie oznacza to jednak, że niemożliwy do uzyskania. Według statystyk bankowych obecnie 700.000 rodzin spłaca swój kredyt hipoteczny właśnie we frankach szwajcarskich.

Kredyt we frankach szwajcarskich, choć największy boom na niego już zdecydowanie przeminął nadal może okazać się całkiem korzystny dla wszystkich, którzy już są kredytobiorcami lub takimi, którzy pragną o uzyskać.

Najczęściej proponowanym kredytem w walucie obcej, w tym również we frankach szwajcarskich są kredyty hipoteczne – na zakup lub budowę własnego domu lub mieszkania. Choć uzyskanie kredytu we frankach jest bardzo trudne dzięki nowym regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego to nadal jest możliwie do spełnienia. Zajmuje jednakże więcej czasu i posiada większą ilość formalności, którą należy wcześniej spełnić. Kredyt we frankach nadal może się opłacać,względem podobnego kredytu w polskiej walucie, wbrew obiegowej opinii panującej na rynku kredytowym.

Aby sprawdzić koszt kredytu we frankach szwajcarskich i analogicznego kredytu w złotówkach warto skorzystać z pomocy kalkulatora kredytów we frankach szwajcarskich. Kalkulator tego typu pokaże nam wszystkie opłaty, które ponosimy w związku z kredytem we frankach. Może nam również pokazać koszty, które ponieślibyśmy, gdybyśmy dany kredyt wzięli w złotówkach. Nierzadko, pomimo względnie wysokiego kursu franka szwajcarskiego, biorąc pod uwagę oprocentowanie, któremu podlegają kredyty walutowe i to, któremu podlegają klasyczne kredyty złotówkowe może okazać się, że dzięki kredytowi walutowemu możemy zaoszczędzić więcej, niż można sądzić na pierwszy rzut oka.

Statystyka mówi, że przy porównaniu identycznej kwoty kredytu branej w złotówkach i frankach szwajcarskich w skali trwania całego kredytu kredytobiorca może zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kalkulatory kredytów franków szwajcarskich są łatwo dostępne w Internecie. Służą swoją pomocą zarówno przy wyliczeniach rat jak i przeliczeniach, przewalutowaniach kredytów, ponieważ mogą pokazać nam również koszty takiego przewalutowania, gdybyśmy byli zainteresowani taką usługą bankową.

Jeszcze niedawno, a więc jakieś 10 czy 15 lat temu, Polacy bardzo chętnie zaciągali kredyty,
zwłaszcza te hipoteczne, we frankach szwajcarskich. Comiesięczne raty były znacznie niższe
niż te, jakie należałoby spłacać, gdyby kredytobiorca zdecydował się na złotówki. Wszystko
za sprawą niskich stóp procentowych panujących w Szwajcarii.

Dzięki temu, że w tamtych czasach kurs franka szwajcarskiego był wyjątkowo stabilny,
niższe były także koszty kredytowe. Nic dziwnego więc, że spora część polskich
kredytobiorców decydowała się na zaciągnięcie zobowiązania właśnie w tej walucie.
Obecnie, mimo pozostających na niskim poziomie stóp procentowych, kredyt we frankach
zdaje się być droższy. Co za tym idzie, polscy kredytobiorcy musieli przez kilka miesięcy
2011 i 2012 roku spłacać znacznie wyższe raty kredytowe.

Obecnie w Polsce także panują wyjątkowo niskie stopy procentowe. W związku z czym
kredyty we frankach szwajcarskich straciły na popularności, szczególnie gdy doliczy się do
tego wysoką cenę za wycenę obcej waluty.

Jeszcze kilka lat temu kredyty w takiej walucie jak Fran szwajcarski należał do wiodących
zobowiązań udzielanych przez banki z zabezpieczeniem hipotecznym. Obecnie Polacy
większe korzyści wynoszą z kredytów zaciąganych w złotówkach. Wynika to z faktu, że
koszty kredytów we frankach są znacznie wyższe od tych zaciąganych w walucie rodzimej.
Kredyty brane w złotówkach kilka lat temu, powiedzmy 10 czy 15, były sporo droższe.
Spowodowane to było wysoką stopą procentową panującą w kraju wywołującą z kolei wysoki
Wibor, który stanowczo wpływa na wysokość oprocentowania kredytów hipotecznych w
walucie rodzimej. Wysokie oprocentowanie oznaczało podwyższone koszty kredytu, niższą
zdolność kredytową, a także wyższe comiesięczne raty. Korzystniejsze było więc
decydowanie się na kredyty we frankach szwajcarskich.

Zaciągając kredyt we frankach szwajcarskich należy zastanowić się również nad kwestią
ubezpieczenia. Banki chętnie proponują takie wyjście, ponieważ tym samych chronią swoich
klientów przed ryzykiem wzrostu LIBOR, a więc stawki ceny pieniądza na rynku
międzybankowym. Poza tym jest on bazą wypadową ceny kredytów hipotecznych
zaciągniętych właśnie we frankach szwajcarskich. Obecnie LIBOR utrzymuje się na poziomie
zerowym, jednak nie można nigdy przewidzieć, czy szybko nie wzrośnie do 2 lub 3 %.
Wykupione ubezpieczenie chroni kredytobiorcę przed wzrostem comiesięcznej raty. Warto
więc zainwestować w taką dodatkową ochronę by w przyszłości ustrzec się problemów z
terminowym spłacaniem zobowiązania.

Czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich?

>Kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich i długi okres kredytowania, niskie oprocentowanie i raty. Kredyt we frankach a ryzyko walutowe. Kredyt we frankach a kredyt w złotówkach. Dobry kredyt we frankach na hipotekę dla każdego.

Kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich jest obecnie bardzo trudno dostępny. Mogą go otrzymać jedynie osoby posiadające bardzo dobrą zdolność kredytową. Dzieje się tak dlatego, że banki obawiają się udzielania kredytów we frankach z powodu wysokiego ryzyka kursowego. Ponadto zabrania im tego Komisja Nadzoru Finansowego, która chce zminimalizować ilość osób zadłużonych w obcych walutach.

Za wzięciem kredytu we frankach przemawia jego wysoki kurs. Oznacza on, że obecnie rata będzie dość wysoka, jednak gdy waluta stanieje, raty znacznie się obniżą. Ponadto warto podkreślić, że w Szwajcarii obowiązują obecnie bardzo niskie stopy procentowe – są one jeszcze niższe niż stopy procentowe w Polsce, a ich poziom jest bardziej stabilny niż w naszym kraju. Aktualnie kredyty we frankach mają podobne lub wyższe koszty niż kredyty w złotówkach, jednak za kilka lub kilkanaście lat sytuacja może ponownie się odwrócić.

Warto także pamiętać, że biorąc kredyt hipoteczny we frankach należy przemyśleć kwestię jego ubezpieczenia, które będzie nas chronić przed skutkami podniesienia stopy LIBOR oraz przed wzrostem kursu waluty.

Jeżeli interesuje Cię kredyt we frankach, sprawdź również kredyt w walucie polskiej. Nie podejmuj pochopnych decyzji. Kredyty we frankach nie cieszą się zainteresowaniem. Chcesz wziąć kredyt mieszkaniowy, sprawdź szczegóły, które oferują poszczególne banki.

Kredyty we frankach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem jeszcze kilka lat temu. Obecnie zainteresowanie nimi zdecydowanie spadło. Wynika to z faktu, że klienci, którzy korzystają z tych kredytów i to zarówno osoby prywatne, jak i firmy nie były do końca z nich zadowolone. To spowodowało, że klienci nie są zainteresowani kredytem we frankach. Wolą korzystać z kredytów, na przykład na zakup mieszkania, w polskiej walucie.

Kredyty we franku

Kredyty we frankach były jeszcze do niedawna bardzo chętnie wybieranym produktem kredytowym. Było tak dlatego, że na kredyt we frankach decydowali się głównie młodzi ludzie, którzy chcieli kupić swoje mieszkanie lub dom. Ten kredyt walutowy miał wiele zalet, co spowodowało ogromne zainteresowanie nim.

Kredyty walutowe, w tym również kredyty we frankach są nadal obecne w ofercie banków, jednak nie jak do tej pory dla wszystkich zainteresowanych, a już naprawdę dla nielicznych. Według najnowszych informacji mogą z niej skorzystać klienci, który otrzymują wynagrodzenie w obcej walucie, a nie w złotych i co ważne dla tych, którzy wiele zarabiają, których poziom wynagrodzenia jest naprawdę wysoki. Nic nie zapowiada tego, że liczba udzielanych kredytów we frankach w najbliższych latach wyniesie tyle, co w 2008 roku, czyli ze względu na liczbę wydanych zgód – najlepszym do tej pory. W chwili obecnej jest to tylko ułamek procenta wszystkich zaciąganych kredytów. Jak widać na kredyty we frankach mogą liczyć tylko zamożni klienci. Nie dziwi, zatem również wysokość kredytów, choćby z ostatniego roku, które są właśnie w walucie obcej. Średnia ich wielkość jest ponad dwukrotnie wyższa niż kredytów w złotówkach.

Jeżeli szukasz ciekawych rozwiązań w zakresie pożyczania pieniędzy- zapoznaj się z ofertami kredytów w obcych walutach. Otrzymasz środki szybko i bez skomplikowanych procedur. Kredyty we frankach szwajcarskich, atrakcyjny przelicznik, na rozwój firmy, na zakup domu lub mieszkania, rata dopasowana do możliwości, interesujące opcje produktów dodatkowych.

Wiele osób nadal bardzo chętnie sięga po kredyty w walutach obcych. Najbardziej popularnym jak do tej pory środkiem pieniężnym, w którym zaciągamy kredyty jest frank szwajcarski. Wynika to z tego, że w przeliczeniu na polskie złote, można otrzymać bardzo atrakcyjną kwotę kredytu, których w polskiej walucie bardzo często jest nieosiągalny dla kredytobiorcy. Przelicznik jaki się stosuje często jest na tyle korzystny,że mino pewnych problemów klientów banków zaciągających zobowiązania we frankach, spora grupa ludzi nadal decyduje się na taką opcję.

Głównym powodem jakiemu kredyty we frankach szwajcarskich zyskały tak dużą popularność jest w porównaniu do rodzimych produktów bankowych znacznie niższa rata np. w przypadku kredytów mieszkaniowych. Jednakże biorąc pod uwagę wzmacniającą się pozycję tej waluty, obecnie zaciąganie w niej zobowiązań w stosunku do banków może okazać się dość ryzykowne.

Szukasz ciekawego kredytu? Sprawdź kredyt hipoteczny we frankach. Najlepsze wsparcie pieniężne dla każdego. Niskie raty, wysoka gotówka, szybka decyzja kredytowa. Natychmiastowe kredyty hipoteczne we frankach. Wypełnij formularz online.

Kredyty w obcych walutach co coraz bardziej popularne i banki mają w swoich ofertach pożyczki, które udzielają nie tylko w PLN. Kredyt hipoteczny we frankach największą popularnością cieszył się w latach 2007-2008. Mniejsze raty i niższe oprocentowanie przyciągnęły klientów. Wahający się kurs walut w tym momencie może zaniepokoić ludzi, którzy mają kredyty hipoteczne we frankach, jednak rzeczywistość może okazać dużo bardziej optymistyczna.

Kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich

W 2008 roku kurs franka szwajcarskiego wynosił 2zł. Było to bardzo korzystne dla kredytobiorców, którzy skusili się na taki tym kredytów hipotecznych. W tym momencie nie spada on poniżej 3,5zł. Wydawałoby się, że jest to bardzo niekorzystna informacja. Jednak warto podkreślić, że zaciągnięty kredyt we frankach był z taki niskim oprocentowaniem i ratami, że do tej pory kredytobiorcy zapłacili bankowi dużo mniej, niż zapłaciliby w złotówkach.

Spoglądając na statystyki, każdy frankowiec od 2007 roku zapłacił o prawie 23 tys. złotych mniej w ramach rat. Co więcej klient bankowy w PLN oddał 12% pożyczonej kwoty, a w CHF 19%. Dane mówią same za siebie. Warto również podkreślić, że kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich był udzielany na tych samych zasadach co w naszej walucie, przy czym miał mniejsze odsetki. Obecnie kredyty hipoteczne we frankach praktycznie nie są udzielane. Rzadko można trafić na taką ofertę, a jeżeli już nam się uda to często warunki ustalane są indywidualnie. Jest to korzystne, ponieważ łatwo można wynegocjować bardzo dogodne raty i odsetki. Nie jest tajemnicą, że kredyty szwajcarskie mają bardzo niskie oprocentowanie, co czyni je cennymi i korzystnymi dla kredytobiorców.

Porównajmy

Dla jasnego obrazu sytuacji porównajmy kredyt hipoteczny na 300 tys. złotych przy oprocentowaniu 6% do tego samego kredytu we frankach szwajcarskich.

 • Kwota kredytu 300 000 zł
 • Okres30 lat
 • Oprocentowanie kredytu w PLN 6 %

Waluta CHF

 • Oprocentowanie kredytu 3,50 %
 • Średni kurs kupna danej waluty 3,7466 zł
 • Średni kurs sprzedaży danej waluty 3,9933 zł
 • Rata kredytu w PLN: 1 798,65 zł
 • Rata kredytu w CHF: 1 347,13 zł
 • Suma odsetek dla kredytu w PLN: 347 514 zł
 • Suma odsetek dla kredytu w CHF: 184 696,84 zł
 • Wysokość kursu przy którym wysokość raty w PLN zrówna się z ratą w CHF: 4,80 zł
 • O ile procent musi wzrosnąć kurs, aby zrównały się raty w PLN i w CHF: 33,52 %

Czy warto brać kredyty we frankach? Mocny frank szwajcarski problemem dla kredytobiorców. Banki odmawiają pożyczek we frankach szwajcarskich. Koniec ery kredytów w obcych walutach. Najlepsze rady dla osób chcących wziąć kredyt.

Wczoraj okazja, dziś problem

Jeszcze w połowie 2008 roku za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić około 2 zł. Rynek kredytów w helweckiej walucie kwitł, choć już od 2006 roku na umowach kredytowych zawieranych we frankach widniały obowiązkowe zapisy o ryzyku ponoszonym przez kredytobiorcę z racji zmian kursowych. Większość zainteresowanych nie zwracało jednak na to uwagi. Problemy zaczęły się dopiero w momencie pogłębienia się światowej recesji i załamania kilku europejskich rynków. W efekcie tych zmian, dziś frank kosztuje około 3,5 zł, a pesymistyczne prognozy mówią, że cena za szwajcarską walutę wzrośnie do czerech złotych za jednego franka. Jak to odbija się na osobach, które kilka lat temu „skorzystały z okazji” i zaciągnęły kredyty w obcej walucie? Wysokość rat liczonych w złotówkach drastycznie wzrosła, a zadłużeni zaczęli za wszelką cenę szukać wyjścia z niekorzystnej sytuacji. Dla przykładu osoba, która wzięła kredyt na 600 tysięcy złotych w 2008 roku, oczywiście we frankach – obecnie musi spłacić około 900 tysięcy, przy wartości nieruchomości wahającej się koło kwoty 500 tysięcy. Gdyby analogicznie wziąć ten sam kredyt hipoteczny w złotówkach, dziś byłby on wart 490 tysięcy złotych.

Po ratunek do Parlamentu

W kończącym się roku temat ludzi, którzy wzięli kredyty we frankach szwajcarskich był wyjątkowo mocno propagowany m.in. w mediach. W serwisach informacyjnych dyskutowano nad sposobem pomocy zadłużonym, np. poprzez ogłoszenie upadłości, bądź przemianowanie wszystkich kredytów we frankach, na ich odpowiedniki w polskiej walucie. Mimo różnych opinii polityków, rząd nie poczynił żadnych ruchów, by zmniejszyć zadłużenie „frankowców”. Patrząc na tę kwestię realnie, jedynym krokiem było to, aby praktycznie uniemożliwić obywatelom zaciągania nowych kredytów w szwajcarskiej walucie. Ruchom mającym na celu ratunek kredytobiorców sprzeciwiają się także banki, które konsekwentnie protestują przed wszelkimi rodzajami „ucieczki” frankowców przed spłatą rosnącego zadłużenia.

Kredyt we frankach forum

Osoby, które dalej są skazane na spłatę zadłużenia w szwajcarskiej walucie szukają rozwiązań wszędzie. Jednym z takich miejsc są fora internetowe, gdzie frankowcy doradzają sobie nawzajem, jak zminimalizować koszty związane z ich zadłużeniem. Jednym z takich rozwiązań, o których piszą forumowicze jest spłacanie zadłużenia we frankach, zamiast rat w złotówkach, które banki same przeliczają na szwajcarską walutę, czyniąc to jednak na najbardziej niekorzystnych dla klientów warunkach. Różnica między kursem sprzedaży a kupna, czyli SPREAD, to niekiedy szansa na zaoszczędzenie chociaż niewielkiej sumy, którą musimy oddać do banku. Warto zatem samemu założyć konto walutowe, kupować franki po niższym kursie i spłacać kredyt bez pośrednictwa w wymianie banku.

0 0 votes
Article Rating
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kredyt mieszkaniowe we frankach w nowej odsłonie!
7 miesięcy temu

Sprawdź co jeszcze zyskujesz biorąc kredyt mieszkaniowy we frankach za naszym pośrednictwem?

 • gwarantujemy niskie oprocentowanie – nawet bank nie zaproponuje Ci takich warunków! A jeżeli znajdziesz gdzieś tańszą ofertę, oddamy Ci różnicę
 • możliwość negocjacji prowizji i marży
 • dla naszych klientów często organizujemy promocje
 • możesz mieć złą historię kredytową
 • nie musisz mieć wysokiego wkładu własnego
 • bardzo szybka decyzja kredytowa
 • możemy wszystko załatwić online
 • przygotuje wszystkie dokumenty, o nic nie musisz się martwić
 • sfinansujemy każdą nieruchomość

Masz dodatkowe pytania lub nie jesteś pewien czy kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich to dobry pomysł? My rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Udostępnimy Ci nawet kalkulator kredytowy. Zapraszamy!

Marcin W
7 miesięcy temu

Witam. Proszę o kontakt, może byłbym zainteresowany, ale musze znać więcej szczegółów. Interesuje mnie kredyt we frankach na 300 000 zł, ale tylko z ratą stałą! Czekam na pilny kontakt na już!

Szybkie kredyty hipoteczne na dobrych warunkach
1 rok temu

Kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich z niską marżą dla każdego bez względu na zarobki!

 • niskie oprocentowanie
 • długi okres spłaty
 • bez skomplikowanych formalności
 • na wyciągnięcie ręki każdego
 • bez zbędnych pytań
 • oprocentowanie stałe lub zmienne
 • 0% prowizji za udzielenie kredytu
 • nawet 20% dodatkowej gotówki na dowolny cel
 • darmowe ubezpieczenie wliczone w koszty

KWOTA KREDYTU NAWET DO 500 000 ZŁ!

Chcesz znać więcej szczegółów? Napisz do nas już teraz! Wyślemy Ci wstępną ofertę, którą będziesz jeszcze mógł negocjować. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Ważne informacje O serwisie Serwis funkcjonuje na podstawie Regulaminu. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności. Używamy Cookies i podobnych technologii. Ważne Administrator nie świadczy usług finansowych i nie jest kredytodawcą, pośrednikiem finansowym lub pośrednikiem kredytowym w rozumieniu Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715). Administrator prowadząc niniejszy Serwisu nie dokonuje czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem lub zawieraniem umowy o kredyt konsumencki (pożyczkę) oraz nie uzyskuje z tego tytułu oraz z tytułu prowadzenia ninijeszego Serwisu jakichkolwiek korzyści majątkowych bezpośrednio od jego Użytkowników.

Treści Wszelkie Treści, dane i informacje zawarte w Serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny a także nie są rekomendacją, usługą doradztwa i pośrednictwa finansowego, inwestycyjnego, prawnego itp. Treści zostały zamieszczone przez Administratora lub podmioty trzecie jedynie w celach publikacji subiektywnych, luźnych i niezobowiązujących poglądów i analiz ich autorów. Administrator nie gwarantuje ich rzetelności, aktualności i zgodności z prawdą i nie bierze odpowiedzialności za ich wykorzystanie. Użytkownik ponosi wyłączne ryzyko wykorzystania Treści, danych i informacji zawartych w Serwisie i w związku z tym powinien dokonać ich samodzielnej weryfikacji.

Weryfikacja zdolności kredytowej Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na podstawie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Przed zawarciem umowy firmy pożyczkowe mają obowiązek dokonać weryfikacji zdolności kredytowej konsumentów i oceny ryzyka kredytowego na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy. Konsument ma obowiązek przedstawienia, na żądanie kredytodawcy, dokumentów i informacji niezbędnych do dokonania oceny ryzyka kredytowego. Jeżeli kredytodawcą jest bank, ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest przy uwzględnieniu art. 70 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe. W związku z powyższym wszelkie sformułowania użyte w Serwisie, które sugerują, że taka weryfikacja nie istnieje mogą wynikać jedynie z braku aktualności lub rzetelności Treści, w której zostały zamieszczone.

Pożyczaj odpowiedzialnie Pożyczaj w ostateczności na cele, które są niezbędne do życia. Upewnij się, że kwota rat nie będzie dla Ciebie zbyt wysoka i że pożyczkę spłacisz terminowo. Nie pożyczaj gdy nie masz pracy i stałego dochodu. Nie spłacaj pożyczek innymi pożyczkami.

Uwaga! Przed zaciągnięciem pożyczki sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej, umowę oraz warunki pożyczki a przede wszystkim: - całkowity koszt pożyczki, - wysokości oprocentowania, - wysokość prowizji za udzielenie pożyczki i wysokość opłat administracyjnych, przygotowawczych, ubezpieczeń itp., - procedurę na wypadek braku lub nieterminowej spłaty pożyczki w tym wysokość opłat windykacyjnych, za monity, upomnienia, wezwania a także wysokość odsetek karnych, - możliwość, warunki i koszt przedłużenie okresu spłaty pożyczki.

Uwaga! Skutkiem braku lub nieterminowej spłaty pożyczki może być przede wszystkim: - wpisanie do rejestru dłużników i brak możliwości zaciągania kolejnych pożyczek, - zlecenie odzyskania wierzytelności lub sprzedaż jej firmie windykacyjnej, - postępowanie sądowe lub komornicze, - naliczenie dodatkowych kosztów takich jak odsetki karne, opłaty za monity, upomnienia, wezwania, ponaglenia i inne koszty windykacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Regulamin Serwisu Polityka Prywatności © 2022 ipocentrum.pl